Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 783 -

Peter Balleby Jensen

Rating: 1748
Kampe: 148
Vundet: 79 / Tabt: 59 / Uafgjort: 10
Vundet: 53% / Tabt: 40% / Uafgjort: 7%

Foretrukne hære:
Warriors of Chaos, High Elves, Daemons of Chaos

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
NWL_Viborg1Jens Peder Paludan5052700016151600-1585
NWLViborg2Karsten Klitte5061020105716151614-1614
NWLViborg3Jens Johansen5031509167716091579-1585
NWLViborg4Rasmus Fløe Mølbak83325188016011701-1709
NWLViborg5Kristian Jessen504269960016151593-1580
NWLViborg6Daniel Hedegaard2151163216281898-1885
NWL_FINALE05Søren Lohman436410122416201625-1634
NWL_FINALE05Martin Schmidt-Nielsen126668205116141794-1799
NWL_FINALE05Karl-Johan Jensen134218381016251592-1582
NWL_FINALE05Morten Lykke Pedersen201248827516371583-1570
NWL_FINALE05Troels Markvard Andersen513454269616261710-1721
NWL_FINALE05Johnny Petersen493268041516391579-1566
Comequest_05Søren Junker5902664105716501600-1588
Comequest_05Stig Gundersen871890199816451629-1634
Comequest_05Morten V. B. Lassen211299832816591608-1594
Comequest_05Christian M. Jensen30305300016411608-1625
Comequest_05Ul Christensen281557181716351614-1621
DL mini AalborgRene Johansen500168065116441642-1633
DL mini AalborgRasmus Fløe Mølbak83290223016361789-1797
DL mini AalborgMik Harpsøe718277782216481607-1595
Storm!Jens Ole Kaae Jensen6231765110116541577-1571
Storm!Mads Søe Hammer4031443223716441592-1601
Storm!Søren Junker5901761209516381619-1626
Storm!Thor Skipper725315581416511586-1573
Storm!Stefan Nielsen47740201216431722-1730
Storm!Kenneth Bille549197310016231539-1559
ComeQuest 11Søren Junker590190564216341606-1596
ComeQuest 11Stian Engebretsen627440300016221699-1711
ComeQuest 11Andreas Knuth708107729516291603-1595
ComeQuest 11Jakob Bjelgart811362124116361743-1736
ComeQuest 11Simon Pedersen376833195416271668-1677
Aalborg Warhammer LigaTroels H. B. Eriksen2092882185516371678-1668
Aalborg Warhammer LigaKenneth Bille5492273183016421567-1562
Aalborg Warhammer LigaKent Max Hansen11364267516402023-2025
Aalborg Warhammer LigaThomas B.B. Sørensen1322369257916341572-1577
Aalborg Warhammer LigaRasmus Rasmussen901146242616291842-1846
Aalborg Warhammer LigaRasmus Fløe Mølbak831837185416331785-1781
Aalborg Warhammer LigaMik Harpsøe718190070016411563-1555
Aalborg Warhammer LigaErik Møller46257796316541660-1647
Giant Fanatic XPeter H. Møller548140060016591533-1528
Giant Fanatic XAnonym 900110016541649-1654
Giant Fanatic XAnders Nøhr5120080016611722-1715
Giant Fanatic XErik Martin Valeur23160040016701613-1605
Giant Fanatic XEmil Rehling619600140016601591-1601
Giant Fanatic XKarl-Johan Jensen134190010016731657-1644
ETC Qualifier 2008Morten Mikkelsen377946245016611633-1645
ETC Qualifier 2008Kris Nissen6121950107316681610-1603
ETC Qualifier 2008Martin Herbst50300057916751465-1458
ETC Qualifier 2008Troels H. B. Eriksen2092650168216831657-1648
ETC Qualifier 2008Paul Bridge1221358123416911903-1895
ETC Qualifier 2008Asger Sams Granerud61687169916982015-2007
NWL 2008Troels H. B. Eriksen209328498617111667-1655
NWL 2008Kent Max Hansen11654131017222042-2032
NWL 2008Rasmus Fløe Mølbak831514165617171754-1759
NWL 2008Erik Møller46285881817291688-1676
NWL 2008Rasmus Rasmussen90966174917251925-1929
NWL 2008Peter Møller8631677162417211594-1598
Anything (Almost) Goes 09Adam Fridal1481106301617121803-1812
Anything (Almost) Goes 09Phillip Kaaber9353652155417211591-1582
Anything (Almost) Goes 09Anders Nøhr51410199717161804-1810
Anything (Almost) Goes 09Anonym 377324017251588-1579
Anything (Almost) Goes 09Peter Krog Meyer1134034417261743-1743
Battlerage Ballerup 2009Anders Tobias Jensen9323187147617331612-1605
Battlerage Ballerup 2009Christian Caft796857288117181631-1645
Battlerage Ballerup 2009Morten Mikkelsen377360033217321673-1660
Battlerage Ballerup 2009Thomas Kragh Sørensen1361748173517361915-1910
Battlerage Ballerup 2009Mathias Andreassen5211117291917231673-1686
2MD Open 2009Henning Grubb Basballe3262103106417371856-1842
2MD Open 2009Peter Krog Meyer112237145717461773-1764
2MD Open 2009Rasmus Vester1541440202617371676-1685
2MD Open 2009Michael Myhre861277211717181608-1627
2MD Open 2009Peter Josef Kuczynski689950119017131739-1744
Summer of War 2009Marcus Kern800143620517191599-1593
Summer of War 2009Jan D’Souza187545152317151925-1929
Summer of War 2009Milas Sylvest-Rotving396516241517011636-1651
Summer of War 2009Dan Knudsen153310053517141659-1645
Summer of War 2009Rasmus Budde827145755517211701-1693
Summer of War 2009Mikkel Buch Skadhauge124100120417181976-1979
Nifcon 13Kris Nissen6125295106417311685-1672
Nifcon 13Jakob Bjelgart815255109817451747-1732
Nifcon 13Jan D’Souza1872647386217421927-1931
Østerskov Open IIThomas Enggaard Jørgensen779154643717481639-1633
Østerskov Open IIPaul Bridge122821184417431890-1896
Østerskov Open IIMads Søe Hammer403141865517501700-1693
Østerskov Open IIBertram Hansen845335038317561525-1518
Østerskov Open IIMiguel Brøndal Escañuela Nielsen14718749017611535-1530
Østerskov Open IIJens Ole Kaae Jensen6231400161217561725-1730
ETC Warmup 2010Alex ?982190020017621600-1594
ETC Warmup 2010Jens Ole Kaae Jensen6231671171817611727-1728
ETC Warmup 2010Kent Max Hansen1660017732038-2026
ETC Warmup 2010Mik Harpsøe718295015417801579-1571
ETC Warmup 2010Andrey Romanov993141597017841640-1636
ETC Warmup 2010Jan Heymann9881102150217751617-1626
NWL 2010Anders Nøhr5913158217711921-1926
NWL 2010Rasmus Møller Nielsen10321391187617611597-1607
NWL 2010Henning Grubb Basballe3261782155117701939-1930
NWL 2010Anders Tobias Jensen93225603817771586-1578
NWL 2010Thomas Laurfelt16519162017861663-1654
NWL 2010Akmed Jihad Hamada10332554121617911597-1592
Battle Rage Ballerup 2011Rasmus Fløe Mølbak83855194417851867-1873
Battle Rage Ballerup 2011Christian Apetri617175326517921697-1690
Battle Rage Ballerup 2011Kaare Paaske789254790217981640-1634
Battle Rage Ballerup 2011Jan D’Souza187678227917921943-1949
Battle Rage Ballerup 2011Simon Holm805151333517951586-1582
Summer of War 2011Cornelius Dyhre10491611113417981550-1548
Summer of War 2011Jesper S. Pedersen1058237338518041608-1602
Summer of War 2011Troels Cederholm58368570918061875-1873
Summer of War 2011Jan D’Souza1872750150018181956-1943
Summer of War 2011Rasmus Budde82780759918241898-1891
ETC warmup 2011Alex Jørgensen622262528518301574-1568
ETC warmup 2011Guido Gerboth886991136618221701-1709
ETC warmup 2011Timofey Orekhov9921175191918101620-1632
ETC warmup 2011Nikolaj Bagge Jensen664142874318151686-1681
ETC warmup 2011Anders Nøhr5092618081896-1903
ETC warmup 2011Tim Robinson10761309141118031610-1615
Giant Fanatic 14Troels Cederholm583833181317961861-1868
Giant Fanatic 14Thorbjørn Olsen Flannov553229444518001517-1513
Giant Fanatic 14Anders Westh41065018051661-1655
Giant Fanatic 14Asbjørn Willersrud9711144125518011654-1658
Giant Fanatic 14Mathias Helstrand754267522218071566-1560
NWL Finale 2011Jakob Nygren Østergård711500018181802-1791
NWL Finale 2011Kaare Siesing10101500018251676-1670
NWL Finale 2011Anders Nøhr5090118181898-1904
NWL Finale 2011Kasper Graulund-Jensen2671201018251687-1680
NWL Finale 2011Mikkel Olsen2521045140618181765-1772
NWL Finale 2011Henning Grubb Basballe326015118151992-1995
Battlerage Ballerup 2012Jens Ole Kaae Jensen623310437517971748-1766
Battlerage Ballerup 2012Thomas Gade1009359026818051608-1600
Battlerage Ballerup 2012Kasper Graulund-Jensen2671065156917971694-1702
Battlerage Ballerup 2012Mikkel Buch Skadhauge1240300117861883-1895
Battlerage Ballerup 2012Miguel Brøndal Escañuela Nielsen147301617517921568-1562
NWL 2012Morten Møller Jensen11001945101517971649-1644
NWL 2012Thomas Laurfelt165953113617901671-1678
NWL 2012Niels L. Kristensen1090285070017971609-1602
NWL 2012Michael Bayne1097199227118021572-1567
NWL 2012Anders Nøhr5050017981951-1956
Giant Fantatic 15Morten Møller Jensen110068164417931630-1635
Giant Fantatic 15Anders Nøhr5594113917891956-1960
Giant Fantatic 15Daniel Hedegaard2543100517861963-1967
Giant Fantatic 15Martin Håkan934973130617771602-1611
Giant Fantatic 15Nikolaj Bagge Jensen664164666117821619-1614
NWL Finale 2012Rasmus Budde82719844417781898-1902
NWL Finale 2012Asger Sams Granerud6575169117752081-2084
NWL Finale 2012Svend Kristensen5971998138317791600-1596
NWL Finale 2012Mads Søe Hammer4031358131417771712-1714
NWL Finale 2012Henning Grubb Basballe326237085417941993-1976
ETC Warmup 2013Alexander Varyvoda117133576717851623-1632
ETC Warmup 2013Johan Lagmo111927058617771635-1643
ETC Warmup 2013Mikael Christensen73157238017611727-1743
ETC Warmup 2013Patrick Telford1152876209317471603-1617
ETC Warmup 2013Jacques van der Puijl1161119178917511684-1679
ETC Warmup 2013Dan Heelan1143222685817581616-1609
9K 12.04.14Rasmus Jensen113653256917541604-1609
9K 12.04.14Jakob Brun1244890194517411607-1620
9K 12.04.14Mads Andersen711154843917471604-1599
Dragons Lair 11/5-14Mads Søe Hammer403144554317541709-1702
Dragons Lair 11/5-14Emil Jensen12521822113117591649-1644
Dragons Lair 11/5-14Jakob Errebo449217660717651589-1583
DL 29.06.14Thor Skipper725254969317691501-1497
DL 29.06.14Rasmus Jensen1136777115617611653-1661
DL 29.06.14Morten Møller Jensen1100437220017491747-1760
DL 10.08.14Morten Tonnisen5911188146017401577-1586
DL 10.08.14Morten Møller Jensen11002435106517501738-1728
DL 10.08.14Jakob Vengberg Sevel1183184550517561599-1594
Big’Un IIMads Søe Hammer403999131617501745-1752
Big’Un IIRene Toft89768026617521512-1510
Big’Un IIKaare Paaske789575467517351694-1712
Big’Un IISøren Junker5902500017431572-1564
Big’Un IISøren Haaning826166358217481591-1585
DL 08.03.15Lasse K. Andersen12641875118017531576-1572
DL 08.03.15Jakob Bjelgart81198229017401784-1796
DL 08.03.15Thomas Brøgger110425005017481575-1567