Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 73 - Buffi Buf / blublibub

Mikael Christensen
København NV

Rating: 1768
Kampe: 144
Vundet: 69 / Tabt: 63 / Uafgjort: 12
Vundet: 48% / Tabt: 44% / Uafgjort: 8%

Foretrukne hære:
Vampire Counts, Beast of Chaos, Empire

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
Haderslev 2003Jakob Bjelgart81165034416111600-1589
Haderslev 2003Christian Trebbien56218321516251602-1588
Haderslev 2003Stefan Nielsen475265016101635-1649
Haderslev 2003Peter Krog Meyer11345223015961611-1625
Haderslev 2003Christian Svenningsen75249660116091579-1566
Haderslev 2003Morten Romby801516139416141612-1607
Haderslev 2003Mads Trolle62417155716041600-1610
Brande 2003Christian Svenningsen75147253715871567-1584
Brande 2003Henrik Mortensen74233085915991597-1585
Brande 2003Achuthan K.117195848416101595-1584
Brande 2003Rasmus Rasmussen9039795516031614-1621
Brande 2003Damoun Nassehi69382138515941625-1633
Brande 2003Henrik Hedegaard119252578016061575-1564
Brande 2003Wilhelm Grøfte58535174815951599-1610
Giant Fanatic 6 2003Rune Nordvang363288456116111600-1585
Giant Fanatic 6 2003Daniel Blagojevic316200250015961615-1630
Giant Fanatic 6 2003Martin Kaliszczuk13890199015881663-1671
Giant Fanatic 6 2003Nikolaj Schmidt356150070015951572-1564
Giant Fanatic 6 2003Anders Nielsen3102270103416071602-1591
Giant Fanatic 6 2003Anonym 1589213816011663-1669
Bliztkrieg cup 2004Thomas Jensen393202677916121600-1589
Bliztkrieg cup 2004Michael Trillingsgaard8180479816221620-1610
Bliztkrieg cup 2004Michael Vedel68675179216171818-1823
Bliztkrieg cup 2004Martin Schmidt-Nielsen1261178187816111684-1691
Bliztkrieg cup 2004Joe Fridericia21230067916221573-1561
Giant Fanatic 8Asger Sams Granerud6318293416171884-1890
Giant Fanatic 8Patrick Glickmann253187350616251541-1533
Giant Fanatic 8Rasmus Schmidt361432883816411650-1634
Giant Fanatic 8Mikkel Nyboe25175075016421652-1652
Giant Fanatic 8Sebastian Gloveus639300032616551603-1590
GT_CPH06Kristian Kirkeby676215569516651600-1590
GT_CPH06Terje Boye6510200016501641-1656
GT_CPH06Henrik Eriksson6470200016351610-1626
GT_CPH06Kasper Hoffmann6831512158316331575-1576
GT_CPH06Bjoern Schwartsbach6992000016451589-1577
GT_CPH06Espen Rønning6681196121616431585-1587
Giant Fanatic 12Erik tapper632900110016381640-1645
Giant Fanatic 12Anonym 400160016291650-1659
Giant Fanatic 12Ronnie Hansen39110090016321513-1510
Giant Fanatic 12Stand-in07001300  
Giant Fanatic 12Klaus Bloch2481000100016331661-1660
Anything (Almost) Goes IIPeter Josef Kuczynski689929310016241735-1744
Anything (Almost) Goes IIDamoun Nassehi69730320016181872-1878
Anything (Almost) Goes IIMathias Andreassen521281320016081731-1741
Anything (Almost) Goes IIStand-in08301040  
Anything (Almost) Goes IISejer Ebersole364805131716001535-1543
2MD Open XChristian Nielsen656487320015861635-1648
2MD Open XLars Egholm1601055171315801657-1663
2MD Open XBrian Andersen891350070315961586-1571
2MD Open XAnders Westh41588154215981664-1662
2MD Open XLars Lau Nielsen16382347816061765-1757
Giant Fanatic 13Thomas Kyrsting807450180015961605-1615
Giant Fanatic 13Simon Holm805180045016071607-1597
Giant Fanatic 13Christian Apetri617225202515981697-1706
Giant Fanatic 13Niels Thomasen1030202522516091591-1579
Giant Fanatic 13Lars Morten Lund249157567516171592-1585
Battle Rage Ballerup 2011Jakob Nygren Østergård7185250016261800-1791
Battle Rage Ballerup 2011Andy Holse Pedersen105168522616321604-1599
Battle Rage Ballerup 2011Asger Sams Granerud61043121116312051-2052
Battle Rage Ballerup 2011Sune Rasmussen806298468816401539-1530
Battle Rage Ballerup 2011Thomas Kjær Madsen598241577016491602-1593
NWL 2011Troels Cederholm583149287416601882-1871
NWL 2011Mikkel Buch Skadhauge124785220116561924-1927
NWL 2011Michael Vedel68172250016532048-2051
NWL 2011Hans Kristian Roemer18596173316461705-1713
NWL 2011Anders Nøhr52033126616581865-1853
Giant Fanatic 14Niels L. Kristensen10901728235516501600-1608
Giant Fanatic 14Kjartan Niklasen274121598616581896-1888
Giant Fanatic 14Morten Ebbe1025741188516481624-1634
Giant Fanatic 14Thorbjørn Olsen Flannov553292572616571525-1515
Giant Fanatic 14Thomas Kragh Sørensen1361045137816551861-1864
NWL Finale 2011Mikkel Olsen252521270016451754-1764
NWL Finale 2011Kaare Siesing10100150016341663-1673
2MD Open XIIKaare Siesing101090360316221709-1721
2MD Open XIIBenjamin Madsen10272120158416291599-1593
2MD Open XIIChristian Nielsen656974272616181635-1646
2MD Open XIIMikkel Hansen1006116543516231532-1526
2MD Open XIIDennis Friis Skram27205097016321603-1594
Battlerage Ballerup 2012Ulrik Skotte11141711140816371611-1605
Battlerage Ballerup 2012Daniel Hedegaard21999199916451991-1984
Battlerage Ballerup 2012Mads Søe Hammer4032568202516531746-1738
Battlerage Ballerup 2012Rasmus Søe Hammer85705286016471836-1842
Battlerage Ballerup 2012Thomas Kragh Sørensen136861120516441848-1851
NWL 2012Anonym 213520416541578-1568
NWL 2012Rasmus Budde827828267516491892-1897
NWL 2012Eskil Welan1088260174816591587-1577
NWL 2012Rene Toft897275010916681498-1489
NWL 2012Asger Sams Granerud6642260016662085-2087
Monday Night Mayhem IIEskil Welan108823758016771576-1565
Monday Night Mayhem IIBertram Hansen845250051116871587-1577
Monday Night Mayhem IIJakob Nygren Østergård7151487016841880-1883
Monday Night Mayhem IIAllan Bundgaard1093217210016701649-1664
Monday Night Mayhem IINikolaj Bagge Jensen66480514516761638-1631
Monday Night Mayhem IITobias Rasmussen10571274232516661631-1642
Monday Night Mayhem IIRasmus Møller Nielsen1032175296016741665-1657
Monday Night Mayhem IIAndreas Isbrandt Nielsen113024758216871624-1611
Giant Fantatic 15Glenn Orkelbog1124213544916961600-1591
Giant Fantatic 15Asbjørn Nordly849130292517011630-1625
Giant Fantatic 15David Vedersø1024130529017081620-1613
Giant Fantatic 15Mads Ingwar79954846217071673-1674
Giant Fantatic 15Mikkel Olsen252392206216981801-1810
NWL Finale 2012Henning Grubb Basballe326537232716952020-2024
NWL Finale 2012Jakob Errebo4491020252516791549-1564
NWL Finale 2012Thomas Brøgger110444075916721569-1577
NWL Finale 2012Lars Lau Nielsen1631843120516801716-1708
NWL Finale 2012Svend Kristensen59732572016721591-1598
Bloody Sunday IIKaare Siesing1010613287316601731-1742
Bloody Sunday IIJesper Christensen1084206380916671557-1550
Bloody Sunday IIMorten Møller Jensen1100909109416621599-1605
Tag Team Tournament 2012Frederik Uhre1191247581516711600-1591
Tag Team Tournament 2012Morten Møller882121579216761619-1613
Tag Team Tournament 2012Kasper Graulund-Jensen2671017100216781752-1750
Tag Team Tournament 2012Denis Kolsuz1132194131916841532-1525
KBH-Brand(e)Stand-in080517  
KBH-Brand(e)Daniel Hedegaard236589216821978-1980
KBH-Brand(e)Mike Magnussen1087138449316891645-1638
KBH-Brand(e)Rasmus Siesing1092288510016981523-1515
KBH-Brand(e)Peter Josef Kuczynski68955582216941815-1819
KBH-Brand(e)Christian Apetri617699134016881763-1768
2MD Open XIIITórstein Vincent Joensen104778584416841527-1531
2MD Open XIIIThomas Laurfelt1652308111516931672-1663
2MD Open XIIIAnders Høgild158150177217011661-1654
2MD Open XIIIErik tapper632204195617091692-1684
2MD Open XIIIMikkel Buch Skadhauge124134358017211883-1871
ETC Warmup 2013Bart Rijk1233181766117271593-1587
ETC Warmup 2013Peter Balleby Jensen783238015717431777-1761
ETC Warmup 2013Calvin Sies1062226349717511637-1629
ETC Warmup 2013Patrick Telford11521583112317551617-1613
ETC Warmup 2013Claudio Grisorio122258330417591602-1599
De Bøffiske Lege 2013Thor Madsen1116868124917511681-1689
De Bøffiske Lege 2013Ulrik Juutilainen1186287519517591572-1564
De Bøffiske Lege 2013Asger Sams Granerud6279773417812054-2032
De Bøffiske Lege 2013Mikkel Buch Skadhauge124345231117711863-1873
De Bøffiske Lege 2013Christian Apetri6171233108917761771-1766
Single MandagKasper? 110792088717711580-1585
Single MandagMorten Møller Jensen110032625717691713-1714
Single MandagMikkel Buch Skadhauge12413359717821875-1862
Winter Challenge 2013 FinaleJacob Brøgger1106240060017871530-1526
Winter Challenge 2013 FinaleDaniel Hedegaard21150185017842039-2042
Winter Challenge 2013 FinaleRasmus Fløe Mølbak831500150017861839-1838
Winter Challenge 2013 FinaleKaare Paaske7891150185017771665-1674
Winter Challenge 2013 FinaleWilhelm Grøfte581900110017871880-1870
2MD Open XIVRasmus Fløe Mølbak8322640517831845-1849
2MD Open XIVKasper Graulund-Jensen267163729017911721-1713
2MD Open XIVLars Lau Nielsen16393225717961691-1686
2MD Open XIVMorten Møller Jensen1100262277517791718-1735
2MD Open XIVJakob Pedersen328244568117841558-1553
BRB 14Christoffer Ocahaaska1131387514017871437-1434
BRB 14Thomas Kragh Sørensen136445074018051841-1823
BRB 14Anders Nøhr51110392517971947-1954
BRB 14Stand-in020051895  
BRB 14Kaare Siesing10100372517861876-1887
Dragonfactory 31/5-14Marcus Kern8001337133717831676-1679
Dragonfactory 31/5-14Louis Ohmann Petersen1251881111617751585-1593
Dragonfactory 31/5-14Mads Thomsen1134265016417831589-1582
Dragonfactory 31/5-14Rasmus Fløe Mølbak83370237017731877-1887
Giant Fanatic 16Louis Ohmann Petersen12511143227717601584-1597
Giant Fanatic 16Martin Håkan934370444217681594-1586
Giant Fanatic 16Oliver Rye5472413107917761681-1673
Giant Fanatic 16Daniel Hedegaard22008168817862086-2076
Giant Fanatic 16Thorbjørn Olsen Flannov553952200317711545-1559
2MD Open XVKim Vinther Larsen1259196213217781570-1564
2MD Open XVAlexander Lerbrandt1302805267517581577-1596
2MD Open XVMartin Lauenborg1305143632217641602-1596
2MD Open XVThomas Brøgger11047203217681579-1575