Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 6 - Asger

Asger Sams Granerud
København

Rating: 2023
Kampe: 192
Vundet: 150 / Tabt: 32 / Uafgjort: 10
Vundet: 78% / Tabt: 17% / Uafgjort: 5%

Foretrukne hære:
Dark Elves, Warriors of Chaos, Vampire Counts

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
TMS 2002Christian M. Jensen30250053516141600-1586
TMS 2002Anonym 0180116001614-1628
TMS 2002Ronnie Hansen39240041516141600-1586
TMS 2002Mads W. Nielsen252073113116231611-1602
TMS 2002Peter Seyfarth71229145216171628-1634
TMS 2002Daniel Hedegaard22060134916251638-1630
Battlefield Aalborg 2003Wilhelm Grøfte581000225016141610-1621
Battlefield Aalborg 2003Morten Riber13324503016281588-1574
Battlefield Aalborg 2003Thomas Kragh Sørensen136209156016391599-1588
Battlefield Aalborg 2003Mikkel Buch Skadhauge124126597616451618-1612
Battlefield Aalborg 2003Martin Schmidt-Nielsen126020116381611-1617
Battlefield Aalborg 2003Johnny Pedersen135234745316521629-1615
Esbjerg Fanatics 2003Thomas Stockman181300049916641600-1587
Esbjerg Fanatics 2003Adam Fridal1481050144516581647-1653
Esbjerg Fanatics 2003Thomas Kragh Sørensen136264561216711611-1598
Esbjerg Fanatics 2003Michael Vedel68101922116801710-1701
Esbjerg Fanatics 2003Kent Max Hansen1801162516741803-1809
Warcon XIII 2003Michael Jespersen128248492316821601-1593
Warcon XIII 2003Daniel Hedegaard21744239116761760-1765
Warcon XIII 2003Simon Sørensen1963162121916851600-1591
Warcon XIII 2003Tony Schou190315065216961622-1612
Warcon XIII 2003Karsten Olesen53315028917061611-1601
Warcon XIII 2003Martin Schmidt-Nielsen1262353126517131658-1651
Warcon XIII 2003Kent Max Hansen12705154117241826-1815
Warcon XIII 2003Johannes Schøllgen1853149149517311631-1623
Cph Warlords 2003 R.1Jesper Simonsen152157260017371624-1617
ComeQuest 2003Lasse Jacobsen215145717517441600-1593
ComeQuest 2003Jeppe Danning157545105717351604-1613
ComeQuest 2003Karl-Johan Jensen134282550417431579-1571
ComeQuest 2003Jakob Nygren Østergård7198785317471621-1618
ComeQuest 2003Rasmus Munkager37195557517531606-1599
ComeQuest 2003Michael Andresen1076577717501640-1643
Cph Warlords 2003 R.2Kim Otto Nielsen1612000017581591-1583
BunkerAllianceCupLars Morten Lund2491207100017621593-1590
BunkerAllianceCupKent Max Hansen1619189517561911-1917
BunkerAllianceCupPeter Seyfarth71019183217451636-1647
BunkerAllianceCupJohn Hvid15190877117511599-1593
BunkerAllianceCupMads Blåbjerg Jørgensen16181098817571628-1622
Warcon 14Andreas Bo Jensen113339551217641572-1565
Warcon 14Anders Jensen51308587917731675-1666
Warcon 14Daniel Hedegaard2258617517891853-1837
Warcon 14Martin Schmidt-Nielsen1261594186117841769-1775
Warcon 14Rune Larsen57340051117931666-1656
Warcon 14Lars Kriegler2193400133518011680-1673
Warcon 14Stefan Nielsen472052234217951749-1755
Warcon 14Mikkel Buch Skadhauge1241175018041848-1839
BRB_betaRasmus Vester154282991218101615-1610
BRB_betaThomas Kragh Sørensen1361931152118141687-1683
BRB_betaLars Lau Nielsen163308798518231744-1734
BRB_betaMikkel Buch Skadhauge124123993618301886-1879
BRB_betaHenning Grubb Basballe326253468118401784-1774
2MDOpen_VJoe Fridericia21111073418431631-1629
2MDOpen_VMartin Schmidt-Nielsen1261330119718471802-1798
2MDOpen_VThomas Kragh Sørensen136195663918531708-1702
2MDOpen_VLars Lau Nielsen163181864918601723-1717
2MDOpen_VJesper Friis149222956818651631-1626
Warcon15Wilhelm Grøfte582917162218731831-1823
Warcon15Peter J. Jensen53739508518771551-1547
Warcon15Kim Otto Nielsen161401550818821599-1594
Warcon15Daniel Hedegaard21345182118771926-1931
Warcon15Martin Schmidt-Nielsen1261500146618751810-1812
Warcon15Rasmus Rasmussen903703103518831745-1737
Warcon15Kent Max Hansen1751136618792006-2010
Warcon15Thomas Kragh Sørensen1362970118318841710-1704
Giant Fanatic 8Mikael Christensen73293431818901622-1617
Giant Fanatic 8Gaute Hongrø642350052518951615-1610
Giant Fanatic 8Rasmus Schmidt361382484019011656-1650
Giant Fanatic 8Marek Buszkiewicz6451000100018941641-1647
Giant Fanatic 8Geoff Porritt6433059223618971621-1618
Giant Fanatic 8Gard Andresen652240744019021649-1644
GT_CPH06Karl-Johan Jensen134230055219081676-1670
GT_CPH06Christian Mattsson6782000019121614-1610
GT_CPH06Joakim Dreyer Johnsen6292000019181670-1665
GT_CPH06Andre Christensen295216310019221627-1622
GT_CPH06Henning Grubb Basballe326170030019311838-1830
GT_CPH06Mats Skogfeldt679181636519341612-1608
Battle Rage Ballerup 06Andreas Nilsson3971860262819221579-1591
Battle Rage Ballerup 06Flemming Suhr244420054019251546-1543
Battle Rage Ballerup 06Andre Christensen295587872019291625-1621
Battle Rage Ballerup 06Jan D’Souza18735508519411839-1828
Battle Rage Ballerup 06Lasse Andersen402286467819451665-1661
KoldCon 2006Kent Max Hansen1165836419612038-2021
KoldCon 2006Mikkel Buch Skadhauge124168096719691906-1899
KoldCon 2006Hans Peter Jessen604185048219731657-1653
KoldCon 2006Martin Schmidt-Nielsen126185032019791752-1745
KoldCon 2006Michael Vedel68140359319871899-1892
KoldCon 2006Michael Vedel681727144919911892-1887
KoldCon 2006Dennis Friis Skram271602104719931672-1670
KoldCon 2006Adam Fridal1482045110419971784-1780
KoldCon 2006Mikkel Buch Skadhauge124202599120051914-1907
Summer of WarMichael Vedel682000020131896-1888
Summer of WarUl Christensen281375247319971629-1645
Summer of WarNilas Møller465226575519991614-1612
Summer of WarLasse Andersen4021360128519921671-1678
Summer of WarRasmus Vester154255568219951656-1653
ETC Qualifier 2008Hans Peter Jessen604295019019981611-1608
ETC Qualifier 2008Karl-Johan Jensen134284778220011654-1651
ETC Qualifier 2008Morten Mikkelsen377315053220051656-1652
ETC Qualifier 2008Troels Cederholm58395063020081801-1799
ETC Qualifier 2008Jan D’Souza1872443148220151926-1919
ETC Qualifier 2008Peter Balleby Jensen7831699168720071691-1698
BattleRage Ballerup 08Lars Morten Lund249393776220101614-1611
BattleRage Ballerup 08Dennis Friis Skram27370077520151717-1713
BattleRage Ballerup 08Mikkel Buch Skadhauge124586244420011939-1952
BattleRage Ballerup 08Michael Vedel682437235720001946-1947
BattleRage Ballerup 08Mathias Andreassen5213100167920021633-1631
2MD Open 2008Peter Vorbeck15627357320041579-1576
2MD Open 2008Erik Martin Valeur23351325620071615-1612
2MD Open 2008Dennis Bendixen23929005020111672-1669
2MD Open 2008Christian Apetri6171726100020131652-1650
2MD Open 2008Jesper Friis149226015020161659-1656
SoW IITroels Cederholm583110090020181832-1829
SoW IIKris Nissen6122000020211640-1638
SoW IIRasmus Vester154140060020231678-1676
SoW IIThomas Hugger7882000020261613-1610
NWL 2008Dennis Friis Skram27196165220281703-1700
NWL 2008Anders Bech Bruntse821324476820301578-1576
NWL 2008Martin Blirup866255094420321608-1606
NWL 2008Anders Nøhr5159586820351780-1777
NWL 2008Kim Otto Nielsen161258860320371651-1648
NWL 2008Peter Krog Meyer11305361120411735-1731
NWL 2008Søren Smidstrup138279584820441681-1678
NWL Finale 2008Henning Grubb Basballe3261010211720301855-1868
NWL Finale 2008Jan D’Souza18750315320351915-1911
NWL Finale 2008Michael Vedel682331100220431969-1961
NWL Finale 2008Anders Nøhr5435280020201789-1811
NWL Finale 2008Tor Pedersen198258574620231700-1697
Nifcon 13Dennis Friis Skram271931178120241664-1663
Nifcon 13Mikkel Olsen252717305519991603-1629
Nifcon 13Wilhelm Grøfte584939182520081947-1938
Nifcon 13Rasmus Fløe Mølbak831225145820011839-1846
Nifcon 13Troels H. B. Eriksen209302422520041623-1620
Anything (Almost) Goes IIAnders Høgild158320095920071664-1661
Anything (Almost) Goes IIHenning Grubb Basballe326360222019911888-1904
Anything (Almost) Goes IIDamoun Nassehi69982292119751878-1893
Anything (Almost) Goes IIPeer Berger9433050146119771589-1587
Anything (Almost) Goes IIAnders Tobias Jensen932193698919791600-1598
Brand(e) Tournament 2010Henrik Mortensen742830137119851832-1826
Brand(e) Tournament 2010Paul Bridge122159991619901896-1891
Brand(e) Tournament 2010Troels Cederholm583138976219961928-1922
Brand(e) Tournament 2010Jakob Bjelgart811499168719881758-1766
Brand(e) Tournament 2010Anders Nøhr5236098319961922-1914
Brand(e) Tournament 2010Mads Søe Hammer40333008020011715-1710
Østerskov Open IINicholai Jørgensen71534003920031549-1547
Østerskov Open IIMartin Jull Jørgensen8771219130819951617-1625
Østerskov Open IIJan D’Souza187139687820021968-1962
Østerskov Open IIKent Max Hansen1116544720092033-2025
Østerskov Open IIPaul Bridge122240180120171903-1895
Østerskov Open IITroels Cederholm583230555320261936-1927
2MD Open XStand-in028191395  
2MD Open XRobin Steen8902988133320281596-1595
2MD Open XMarcus Kern800198047320301619-1617
ETC Warmup 2010Jens Ole Kaae Jensen623275086120341730-1727
ETC Warmup 2010Nils Reinke991107280320341607-1606
ETC Warmup 2010Jonas Hedegaard Nielsen11890352220351571-1570
ETC Warmup 2010Nickolay Zubkov997704142820221632-1645
ETC Warmup 2010Klaw ?984635141120081630-1644
ETC Warmup 2010Wilhelm Grøfte58285042520191938-1926
NWL 2010Mikkel Olsen252184064020221670-1667
NWL 2010Martin Schmidt-Nielsen126217693020241666-1664
NWL 2010Peter Josef Kuczynski689285017820301792-1786
NWL 2010Troels Cederholm5832059171120341930-1926
NWL 2010Sigurd Rubech900264292320361592-1591
NWL 2010Christian Appelon Melgaard902295010020381600-1598
NWL 2010Hans Kristian Roemer18163074920401694-1692
NWL finale 2010Rasmus Budde82721034620331836-1844
NWL finale 2010Anders Nøhr51960020411907-1899
NWL finale 2010Thomas Kragh Sørensen1362047020471847-1840
NWL finale 2010Henning Grubb Basballe3261210212420371962-1972
NWL finale 2010Jan D’Souza187212331020461956-1946
2MD Open XIRasmus Budde827176891320511894-1889
2MD Open XILars Lau Nielsen163316970020551740-1736
2MD Open XIHenning Grubb Basballe326293365220641959-1949
2MD Open XIMikkel Buch Skadhauge124169287520691928-1923
2MD Open XIDaniel Hedegaard2911157720601919-1929
Battle Rage Ballerup 2011Martin Schmidt-Nielsen1262854305920511665-1675
Battle Rage Ballerup 2011Brian Andersen8912284132020511557-1556
Battle Rage Ballerup 2011Mikael Christensen731211104320521632-1631
Battle Rage Ballerup 2011Rasmus Koldby Jørgensen1020357576320541620-1618
Battle Rage Ballerup 2011Anders Nøhr51719131520581917-1913
ETC warmup 2011Tobias Prentow7701030260020401871-1889
ETC warmup 2011Bobo the Vampire Monkey95891868320411609-1608
ETC warmup 2011Jacques van der Puijl1161201155720431666-1664
ETC warmup 2011Vladslav Pavlov1078139334020451611-1610
ETC warmup 2011Wilhelm Grøfte58194248420531963-1955
ETC warmup 2011Friedemann Walzer1068104036320541596-1595
NWL 2011Nikolaj Bagge Jensen6642090119520561666-1664
NWL 2011Daniel Hedegaard2244853020641948-1940
NWL 2011Jakob Nygren Østergård71232421620691790-1786
NWL 2011Rasmus Budde827252592220751904-1897
NWL 2011Thomas Hugger788164370620771786-1784
NWL 2011Henning Grubb Basballe3261013158220681958-1967
2MD Open XIIStand-in015551796  
2MD Open XIIKlaus Bloch248219362920701635-1633
2MD Open XIIMorten Møller Jensen1100360058420721617-1615
2MD Open XIIMathias Andreassen521193297820751824-1821
2MD Open XIIRasmus Koldby Jørgensen10202165118320761678-1677
Battlerage Ballerup 2012Lars Olsen9393311135520771491-1490
Battlerage Ballerup 2012Thomas Kragh Sørensen136345962720831861-1855
Battlerage Ballerup 2012Jakob Nygren Østergård7125522920781859-1865
Battlerage Ballerup 2012Mathias Andreassen5213667189920811817-1813
Battlerage Ballerup 2012Anders Nøhr54000020911939-1930
ETC Warmup 2012Evgeniy Shturba11691411115420911600-1599
ETC Warmup 2012Tim Robinson1076300220420691605-1627
ETC Warmup 2012Anders Jensen512650020711618-1616
ETC Warmup 2012Peter Bom Jensen1054145814020721623-1621
ETC Warmup 2012Guido Gerboth886106788120741776-1775
ETC Warmup 2012Chris Legg1149175043720751609-1608
NWL 2012Rasmus Budde827275093120811899-1892
NWL 2012Rene Toft897267510020821494-1493
NWL 2012Eskil Welan108826755020841577-1575
NWL 2012Anonym 265020020851564-1563
NWL 2012Mikael Christensen73260064220871668-1666
NWL Finale 2012Mathias Andreassen5211000100020811819-1826
NWL Finale 2012Peter Balleby Jensen783169157520841778-1775
NWL Finale 2012Rasmus Budde827214036920901909-1903
NWL Finale 2012Kent Max Hansen11268123820871988-1991
NWL Finale 2012Tobias Prentow7700236520671931-1951
ETC Warmup 2013Anton Golubev9991582108820681635-1634
ETC Warmup 2013Robert Johansson12051305197020551596-1609
ETC Warmup 2013Morten Møller Jensen11001958205320471629-1638
ETC Warmup 2013Ben de Bosdari11502429107520481561-1560
ETC Warmup 2013Ralph van Calck12191334159520371606-1617
ETC Warmup 2013Nick Pym114726754020391624-1621
De Bøffiske Lege 2013Anders Nøhr5135722220471978-1971
De Bøffiske Lege 2013Jakob Nygren Østergård71155047420541954-1947
De Bøffiske Lege 2013Mikael Christensen73734279720321759-1781
De Bøffiske Lege 2013Peter Josef Kuczynski6891187132020241815-1823
De Bøffiske Lege 2013Nikolaj Bagge Jensen664280030020261604-1602
Dragonfactory 31/5-14Michael Vedel68144230020341978-1970
Dragonfactory 31/5-14Kaare Siesing101062579820271892-1899
Dragonfactory 31/5-14Anders Nøhr5208680820341936-1929
Dragonfactory 31/5-14Thomas Kragh Sørensen136460260020151837-1857
Giant Fanatic 16Peter Josef Kuczynski689181359620201852-1846
Giant Fanatic 16Morten Møller8822940197420221634-1632
Giant Fanatic 16Jonas Børven12891425114420231619-1618
Giant Fanatic 16Henning Grubb Basballe3261560233520141983-1992
Giant Fanatic 16Daniel Hedegaard2135075620232076-2067