Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 591 - Skibonitten

Morten Tonnisen
Aalborg

Rating: 1614
Kampe: 96
Vundet: 43 / Tabt: 47 / Uafgjort: 6
Vundet: 45% / Tabt: 49% / Uafgjort: 6%

Foretrukne hære:
Daemons of Chaos, Dark Elves, Bretonnia

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
Comequest_05Thorbjørn Hedegaard217852193115891573-1584
Comequest_05Martin Kvolbæk229165227015721543-1560
Comequest_05Per D. Thomsen4882389108015831561-1550
Comequest_05Michael Hejring Jensen596355300015681593-1608
Comequest_05Kim Pedersen595108583915741571-1564
Come Quest 2006Christian Trebbien56290270015611607-1620
Come Quest 2006Peter T. Holm7303000015771587-1571
Come Quest 2006Uffe Rasmussen94191391515861583-1574
Come Quest 2006Thorbjørn Hedegaard217273270015701561-1577
Come Quest 2006Kim Johansen105925206615591552-1563
Storm!Thor Skipper7252866119715721587-1574
Storm!Stefan Nielsen47588182715671729-1735
Storm!Ask Gulbech108589274815631922-1925
Storm!Andreas Knuth708637340015501604-1617
Storm!Martin Herbst50360029515631495-1483
Storm!Mik Harpsøe718109852915701591-1583
Storm! 08Kent Max Hansen154155515692064-2065
Storm! 08Hans Erik Palmkvist Sørensen82515434215851588-1572
Storm! 08Søren Haaning82615848316011623-1607
Storm! 08Jan D’Souza18720152115971924-1928
Brand(e) Tournament 09Rasmus Søe Hammer85268294515881743-1752
Brand(e) Tournament 09Karl-Johan Jensen134508229015761577-1589
Brand(e) Tournament 09Hans Peter Jessen6041533129315821633-1627
Brand(e) Tournament 09Thomas Nielsen808153038215901549-1540
Brand(e) Tournament 09Mads Andersen711251999315981502-1494
Brand(e) Tournament 09Bosse Retschl77557457915981595-1595
KrigsCon 2009Martin Berensen8161400200015901562-1570
KrigsCon 2009Karl-Johan Jensen1341000180015841638-1644
KrigsCon 2009Thor Skipper7252400100015931586-1577
KrigsCon 2009Rasmus Vester1541400220015881700-1705
KrigsCon 2009Rasmus Budde827200250015801689-1698
Nifcon 13Hans Peter Jessen6042389205815861715-1708
Nifcon 13Stefan Nielsen472032229615831733-1736
Nifcon 13Mikkel Olsen25279162115891613-1608
Nifcon 13Phillip Keucken908235373716001587-1576
Nifcon 13Kenneth Bille549304826116131556-1543
Nifcon 13Anonym 650225116021625-1636
Slaget på Heden 2009Morten Trier626257468616141560-1549
Slaget på Heden 2009Henrik Mortensen7450223416071800-1807
Slaget på Heden 2009Thor Skipper725129450216141582-1574
Slaget på Heden 2009Jens Ole Kaae Jensen623241733716301654-1639
Slaget på Heden 2009Stand-in02159486  
NWL 2009Thor Skipper725182278216371568-1561
NWL 2009Ebbe Bach Andersen871279938316491564-1552
NWL 2009Jens Ole Kaae Jensen6231443237416411676-1684
NWL 2009Thomas Kjær Madsen5981926120916471557-1551
NWL 2009Matthias Tonnisen834238057016581600-1589
Brand(e) Tournament 2010Kjartan Niklasen274627319016501839-1847
Brand(e) Tournament 2010Thomas Nielsen8082380113416561540-1534
Brand(e) Tournament 2010Henrik Mortensen74966181016521831-1835
Brand(e) Tournament 2010Thomas Kjær Madsen5982328112916581543-1537
Brand(e) Tournament 2010Kris Nissen6122534116316691678-1668
Brand(e) Tournament 2010Karl-Johan Jensen1342035182816751729-1724
NWL Finale 2009Henrik Mortensen741421130116821821-1814
NWL Finale 2009Kent Max Hansen1204273416782024-2027
NWL Finale 2009Thor Skipper725305091916871541-1532
NWL Finale 2009Rasmus Frandsen819160695216911517-1513
NWL Finale 2009Jan D’Souza187388226816871978-1982
ETC Warmup 2010Kent Max Hansen134662816852034-2036
ETC Warmup 2010Tobias Prentow770347182516781800-1806
ETC Warmup 2010Mads Trolle62903124316721655-1661
ETC Warmup 2010Mikkel Buch Skadhauge124169233616671936-1940
ETC Warmup 2010Thorsten Schmidt809250240116531622-1637
ETC Warmup 2010Klaw ?984308261016381644-1658
A Fistful of Dice 2010Jonas Højen875305011516501567-1555
A Fistful of Dice 2010Karl-Johan Jensen134173278616601717-1708
A Fistful of Dice 2010Alex Jørgensen6222512129916671591-1584
A Fistful of Dice 2010Hans Peter Jessen6041226242616591712-1720
A Fistful of Dice 2010Kjartan Niklasen274477277516531875-1881
NWL 2010Thomas Tashin Sørensen901207377016611600-1592
NWL 2010Rasmus Rasmussen90379216016581975-1978
NWL 2010Kent Max Hansen166272416552034-2038
NWL 2010Troels H. B. Eriksen209128254016621614-1607
NWL 2010Erik Møller4646548016631699-1698
Østerskov Open IIIThor Skipper7251965114016681524-1519
Østerskov Open IIIPaul Bridge1220207516621871-1878
Østerskov Open IIIThomas Tashin Sørensen901128058016671573-1568
Østerskov Open IIIMads Søe Hammer403912120716631757-1761
Østerskov Open IIIBertram Hansen845995129216551541-1549
Østerskov Open IIIMartin Schmidt-Nielsen1269016551666-1665
Battle Rage Ballerup 2011Mick Kristiansen4191377104416601589-1584
Battle Rage Ballerup 2011Jan D’Souza1870365016551946-1951
Battle Rage Ballerup 2011Jakob Nygren Østergård71528222516491791-1798
Battle Rage Ballerup 2011Christian Apetri6171470117016541676-1671
Battle Rage Ballerup 2011Henrik Nielsen814360086016641551-1541
ETC warmup 2011Wilhelm Grøfte581454167116621952-1954
ETC warmup 2011Anton Golubev99963989416551607-1614
ETC warmup 2011Lenny Groekel1142205204116431670-1683
ETC warmup 2011Rob Ritchie10731403106116491613-1607
ETC warmup 2011Mathias Andreassen521623160716451871-1875
ETC warmup 2011Reinier Gouverneur106124867716391690-1695
NWL 2011Troels H. B. Eriksen209810152016321598-1605
NWL 2011Jakob Errebo449147551816381565-1559
NWL 2011Peter Møller863380178716261578-1590
Slaget på Heden 2011Rasmus Søe Hammer8524082316241856-1859
Slaget på Heden 2011Jens Ole Kaae Jensen6231460240016181744-1750
Slaget på Heden 2011Thomas Ringsted2943250175816271586-1578
Slaget på Heden 2011Thomas Tashin Sørensen9011271135016241542-1545
Slaget på Heden 2011Peter Asmussen10992112196716231591-1592
NWL 2012Martin Schmidt-Nielsen126634221516131653-1663
NWL 2012Troels H. B. Eriksen2091115131516081583-1588
NWL 2012Jakob Errebo4491615174316021560-1565
NWL 2012Kent Max Hansen1547211616002004-2006
NWL 2012Peter Møller863121063016071615-1608
NWL 2012Stephan Brochdorff840819143916001561-1569
NWL 2013Thor Skipper725837186015871467-1479
NWL 2013Thomas Tashin Sørensen9011109191015781543-1552
NWL 2013Emil Naldal1177133671015861617-1610
NWL 2013Kent Max Hansen194208515842003-2005
NWL 2013Erik Møller4681688315871694-1691
Århus Big’UnAnders Nøhr5140212515841929-1932
Århus Big’UnKristoffer Spøer1268207077415941595-1585
Århus Big’UnThor Madsen1116290285015831685-1696
Århus Big’UnEmil Jensen12521868252015771641-1646
Århus Big’UnStand-in0355705  
DL 10.08.14Peter Balleby Jensen7831460118815861749-1740
DL 10.08.14Jakob Brun1244250013616031656-1639
DL 10.08.14Morten Christensen1103128882716091618-1611
NWL 2014Jakob Errebo449215974616181583-1574
NWL 2014Bertram Hansen845458216716081660-1670
NWL 2014Kristian Dam1178165329516161543-1535
NWL 2014Kent Max Hansen1330130216141972-1974