Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 403 - Mini Munchkin

Mads Søe Hammer
Silkeborg :D

Rating: 1770
Kampe: 208
Vundet: 106 / Tabt: 88 / Uafgjort: 14
Vundet: 51% / Tabt: 42% / Uafgjort: 7%

Foretrukne hære:
Warriors of Chaos, Vampire Counts, Wood Elves

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
Slaget På Heden 2004Ask Gulbech108452219915941811-1817
Slaget På Heden 2004Lasse Jacobsen215518100315861562-1569
Slaget På Heden 2004Simon Pedersen3761071160115791581-1589
Slaget På Heden 2004Karl-Johan Jensen134618102615721549-1556
Slaget På Heden 2004Nikolaj W. Nikolajsen405300011315851540-1526
SPH_2005Preben Verning Sørensen621611250015731615-1628
SPH_2005Anders Olsen620191871715841591-1580
SPH_2005Karl-Johan Jensen134782118715781650-1656
SPH_2005Lars Krongaard Petersen91230967015911558-1546
SPH_2005Rasmus Søe Hammer85882161115841636-1643
Storm!Carsten Andersen541910118915921586-1578
Storm!Peter Balleby Jensen7832237144316011654-1644
Storm!Emil Garney281907199915961744-1750
Storm!Søren Junker5901792128316031626-1618
Storm!Anders Nøhr5978151015981713-1717
Storm!Thomas Kjær Madsen598242922116101532-1520
ComeQuest 11Karl-Johan Jensen134219069616231647-1633
ComeQuest 11Kenneth Bille54991794616211570-1571
ComeQuest 11Paul Bridge1221583203616191892-1894
ComeQuest 11Bo Penstoft4761111204116121705-1712
ComeQuest 11Henrik Mortensen74614158316041630-1638
Summer of WarAnonym 178252416161681-1669
Summer of WarMartin Schmidt-Nielsen126988209516091689-1696
Summer of WarPer Kennum4921544165416081577-1578
Summer of WarAnders Nielsen310796222115991638-1647
Summer of WarThomas Hugger788139773116061600-1593
Brand(e) Tournament 08Wilhelm Grøfte58659241716021904-1908
Brand(e) Tournament 08Anonym 674148615951663-1669
Brand(e) Tournament 08Thomas Nielsen80830503016081528-1516
Brand(e) Tournament 08Per Kennum4921502125216121578-1574
Brand(e) Tournament 08Morten Romby80290777316261634-1620
Brand(e) Tournament 08Mikkel Olsen252177395816321558-1552
Brand(e) Tournament 08Jakob Bjelgart811156127616361750-1747
Storm! 08Wilhelm Grøfte58418170216311891-1896
Storm! 08Emil Garney281224125716211676-1686
Storm! 08Karl-Johan Jensen134166116016351583-1570
Storm! 08Mik Harpsøe718334147416201562-1577
Storm! 08Thomas Kjær Madsen59852940016241537-1533
Krigscon maj 2008Nikolaj Bagge Jensen664165139916161643-1650
Krigscon maj 2008Balder Asmussen452452116116271734-1723
Krigscon maj 2008Thomas Enggaard Jørgensen7792072267816201595-1602
Krigscon maj 2008Rasmus Søe Hammer851220210216151697-1703
Krigscon maj 2008Anders Jensen513677172016261656-1645
KrigsCon oktober 08Balder Asmussen451400180016211700-1705
KrigsCon oktober 08Karl-Johan Jensen134240020016321591-1580
KrigsCon oktober 08Jakob Bjelgart812000140016401718-1711
KrigsCon oktober 08Tobias Prentow770900250016331755-1762
KrigsCon oktober 08Carsten Andersen54250020016431572-1562
KrigsCon oktober 08Thomas Enggaard Jørgensen779800200016341616-1624
Brand(e) Tournament 09Thor Skipper7251682147416391596-1592
Brand(e) Tournament 09Troels Cederholm583290044316621902-1879
Brand(e) Tournament 09Rasmus Rasmussen90826274516581945-1949
Brand(e) Tournament 09Kim Otto Nielsen161136665016651667-1660
Brand(e) Tournament 09Rasmus Budde8273600016801671-1656
Brand(e) Tournament 09Stefan Nielsen47320015516951681-1666
Østerskov Open 2009Søren Lohman436825121916891703-1709
Østerskov Open 2009Kaare Paaske7892317154016961618-1611
Østerskov Open 2009Rasmus Rasmussen90375275016901958-1964
Østerskov Open 2009Rasmus Budde827214392916991658-1649
Østerskov Open 2009Sean Eriksen830226094017081653-1645
Esbjerg War Tournament 09Thomas Wind489312068317191608-1597
Esbjerg War Tournament 09Christian Hedegaard594247584017251533-1526
Esbjerg War Tournament 09Anders Nøhr5811118417211835-1839
Esbjerg War Tournament 09Jens Ole Kaae Jensen6231236141817151634-1640
Esbjerg War Tournament 09Paul Bridge122258570117351938-1918
KrigsCon 2009Hans Peter Jessen604400300017201672-1687
KrigsCon 2009Jens Ole Kaae Jensen6232400120017261617-1611
KrigsCon 2009Jesper Jensen184300020017351587-1578
KrigsCon 2009Tobias Prentow7701700210017291744-1750
KrigsCon 2009Mathias Brockdorff946600160017191622-1633
Giant Fanatic 12Anders Nøhr5500150017151939-1943
Giant Fanatic 12Rune M. Runesen1622000017241622-1612
Giant Fanatic 12Anonym 170030017331659-1650
Giant Fanatic 12Marius Larsen801160040017401617-1610
Giant Fanatic 12Lasse Andersen402800120017331693-1700
Nifcon 13Kent Max Hansen11301221117312048-2051
Nifcon 13Daniel Hedegaard2961255617251911-1917
Nifcon 13Christiern Jernvold8331095182717141489-1500
Nifcon 13Kenneth Bille549314559017241581-1572
Nifcon 13Phillip Strutze97878553617271616-1612
Nifcon 13Guido Gerboth8861345302317151687-1699
Nifcon 13Frederik Hvidt4281503206317061603-1612
Nifcon 13Anonym 587126217021861-1865
Slaget på Heden 2009Rasmus Budde8271865171317071704-1699
Slaget på Heden 2009Karl-Johan Jensen1341136195316991708-1716
Slaget på Heden 2009Nikolaj Overgaard975110090017021597-1593
Slaget på Heden 2009Thor Skipper7251962142617071574-1570
Slaget på Heden 2009Mogens Moesgaard8021885126917111567-1563
Brand(e) Tournament 2010Jens Ole Kaae Jensen6232104210417101684-1685
Brand(e) Tournament 2010Kenneth Bille54950750017061534-1538
Brand(e) Tournament 2010Paul Bridge122206567817201891-1876
Brand(e) Tournament 2010Henrik Mortensen741978213017171835-1838
Brand(e) Tournament 2010Troels Cederholm58322939117151922-1924
Brand(e) Tournament 2010Asger Sams Granerud680330017101996-2001
Østerskov Open IIMorten Mikkelsen377738370016931658-1675
Østerskov Open IILars Olsen939307522517001513-1505
Østerskov Open IIPeter Balleby Jensen783655141816931743-1750
Østerskov Open IILuca Pristed9382224105217001597-1591
Østerskov Open IISean Eriksen83069024817051646-1641
Østerskov Open IIRasmus Budde827725174716971758-1766
ETC Warmup 2010Hans Peter Jessen6041621133817041707-1701
ETC Warmup 2010Rasmus Fløe Mølbak83387184616981891-1896
ETC Warmup 2010Thomas Kragh Sørensen1361553142817031863-1858
ETC Warmup 2010Thomas Nielsen808235184917081498-1493
ETC Warmup 2010Anton Golubev999295042417181588-1578
ETC Warmup 2010Lenny Groekel1142955140617111642-1649
Giant Fanatic 13Andreas Nilsson3970225016961681-1696
Giant Fanatic 13Simon Nielsen10162250017051586-1576
Giant Fanatic 13Benjamin Madsen10272250017151605-1595
Giant Fanatic 13Nickolay Zubkov997225202517021673-1686
Giant Fanatic 13Marcus Kern8002250017131624-1613
NWL 2010Jan D’Souza1871029225517091950-1954
NWL 2010Karl-Johan Jensen1342211191517151720-1714
NWL 2010Rasmus Søe Hammer851179111017191847-1843
NWL 2010Kristoffer Nikolajsen864236043317261571-1564
NWL 2010Morten Romby80200024817321536-1530
Hobro 2010Jan D’Souza187212389117481963-1947
Hobro 2010Stephan Garmark873252520517561595-1587
Hobro 2010Kent Max Hansen12118190317652042-2034
Østerskov Open IIIThomas Tashin Sørensen9011800180017601574-1579
Østerskov Open IIISøren Junker5902112129217641562-1558
Østerskov Open IIIRasmus Fløe Mølbak831104240917571865-1872
Østerskov Open IIIMorten Tonnisen591120791217611667-1663
Østerskov Open IIINicholai Jørgensen71527009617681555-1548
Østerskov Open IIIRasmus Budde827300223017591885-1894
Battle Rage Ballerup 2011Rasmus Koldby Jørgensen10201996311317481605-1617
Battle Rage Ballerup 2011Søren Lykke367347083217551591-1583
Battle Rage Ballerup 2011Jens Ole Kaae Jensen6233525017701750-1736
Battle Rage Ballerup 2011Tobias Prentow770982291417611844-1853
Battle Rage Ballerup 2011Rasmus Søe Hammer8563357517521901-1910
ETC warmup 2011Rasmus Rasmussen90270168517471968-1973
ETC warmup 2011Alexander Patutkin99648247517431592-1597
ETC warmup 2011Philip Bauer9861090109717401632-1635
ETC warmup 2011Hugh Allen10741042164017311619-1629
ETC warmup 2011Mick Kristiansen4192600017411623-1612
ETC warmup 2011Jeroen Esch1065102084017441563-1561
NWL 2011Jan D’Souza1871775131117521891-1883
NWL 2011Paul Bridge12217017317551848-1845
NWL 2011Mads Andersen711269071017611566-1559
NWL 2011Jens Ole Kaae Jensen623233892717711732-1723
NWL 2011Stephan Garmark87364983917631575-1583
NWL 2011Kaare Paaske789252566017701615-1608
Giant Fanatic 14Karl-Johan Jensen1342404017811663-1652
Giant Fanatic 14Kaare Paaske78963563917761619-1623
Giant Fanatic 14Mikkel Buch Skadhauge12423531517801923-1919
Giant Fanatic 14Anders Høgild158686203417671668-1681
Giant Fanatic 14Rasmus Fløe Mølbak830260017571874-1885
Slaget på Heden 2011Thor Skipper7252640131817601478-1475
Slaget på Heden 2011Peter Asmussen10992889146517651607-1602
Slaget på Heden 2011Mads Andersen7111283158317581592-1599
Slaget på Heden 2011Alex Jørgensen6221979201517521531-1536
Slaget på Heden 2011Frederik Hansen665515115117411537-1548
NWL Finale 2011Rasmus Fløe Mølbak83045117371885-1888
NWL Finale 2011Thomas Kragh Sørensen13610010017411858-1855
NWL Finale 2011Hans Kristian Roemer18151017451712-1708
NWL Finale 2011Jakob Nygren Østergård710150017361799-1808
NWL Finale 2011Mathias Andreassen5210120117281801-1810
NWL Finale 2011Kim Otto Nielsen1612500017381620-1609
Battlerage Ballerup 2012Daniel Hedegaard22185265617361989-1991
Battlerage Ballerup 2012Mikkel Buch Skadhauge1241740102717461891-1881
Battlerage Ballerup 2012Mikael Christensen732025256817381645-1653
Battlerage Ballerup 2012Troels Cederholm5831623291517331903-1908
Battlerage Ballerup 2012Anders Høgild1583000017441648-1637
NWL 2012Kaare Paaske789240068017521632-1624
NWL 2012Alex Jørgensen622257561517581542-1537
NWL 2012Thomas Brøgger1104400240017391565-1584
NWL 2012Jesper O. Christensen11291100100017341587-1591
Slaget på Heden 2012Kim Andersen1771713199017261599-1608
Slaget på Heden 2012Jakob Warming5991781142217311625-1621
Slaget på Heden 2012Rasmus Jensen1136862211917171608-1621
Slaget på Heden 2012Nicholai Jørgensen7152700124217221505-1500
Slaget på Heden 2012Stefan Nielsen47830191217131721-1730
NWL Finale 2012Thomas Brøgger1104240740317211583-1575
NWL Finale 2012Kent Max Hansen1210267517161979-1984
NWL Finale 2012Henning Grubb Basballe326442204717122003-2006
NWL Finale 2012Peter Balleby Jensen7831314135817141779-1777
NWL Finale 2012Jakob Errebo449820247716991567-1582
ETC Warmup 2013Felix Lutzke12141415255516871600-1611
ETC Warmup 2013Patrick Telford1152513138216771593-1603
ETC Warmup 2013Tom Mawdsley12070250016591619-1636
ETC Warmup 2013Carsten Luxhøj-Pedersen95596050616631519-1515
ETC Warmup 2013Hristo Nikolov123175030416681592-1587
ETC Warmup 2013Alexander Frenzel116228259816511618-1635
NWL 2013Jesper O. Christensen11291976222016441591-1598
NWL 2013Kaare Paaske789193454616551670-1660
NWL 2013Rasmus Søe Hammer85835161716511852-1856
NWL 2013Rasmus Jensen1136247872616611608-1597
NWL 2013Morten Christensen1103200200016471607-1621
NWL 2013Jakob Vengberg Sevel1183180020016561588-1579
Mandehammer 2013Daniel Hedegaard2360205016542012-2014
Mandehammer 2013Jacob Mortensen1202209555616631587-1578
Mandehammer 2013Mikkel Buch Skadhauge1242180152416731868-1858
Mandehammer 2013Nikolaj Bagge Jensen664149491016791622-1616
Mandehammer 2013Rasmus Møller Nielsen1032973132416731689-1694
NWL Finale 2013Kent Max Hansen1265037416982014-1989
NWL Finale 2013Daniel Hedegaard22071137417102041-2028
NWL Finale 2013Wilhelm Grøfte58915262517051920-1925
NWL Finale 2013Nicolai Bauer8891217120617041695-1695
NWL Finale 2013Mads Andersen711187766917121631-1623
DL Juleturnering 2013Jakob James Jensen1246265011517231600-1590
DL Juleturnering 2013Troels Cederholm58356795717191879-1882
DL Juleturnering 2013Rasmus Fløe Mølbak83835116317151823-1827
Dragons Lair 16/2-14Mads Andersen7111561123217191623-1618
Dragons Lair 16/2-14Jacob Brøgger1106262516117281549-1540
Dragons Lair 16/2-14Emil Jensen1252567237317121620-1636
Winter Challenge 2013 FinaleNicolai Bauer889240060017231682-1671
Winter Challenge 2013 FinaleTobias Prentow770600240017171905-1912
Winter Challenge 2013 FinaleThomas Brøgger11041300170017091582-1591
Winter Challenge 2013 FinaleWilhelm Grøfte58950205017041875-1880
Winter Challenge 2013 FinaleRasmus Olsen360240060017101536-1530
Dragons Lair 11/3-14Wilhelm Grøfte58506269517021870-1878
Dragons Lair 11/3-14Morten Christensen1103150719017101618-1611
Dragons Lair 11/3-14Rasmus Riis Gadegaard12541885200517061589-1592
9K 12.04.14Jens Ole Kaae Jensen623250022017221749-1733
9K 12.04.14Bertram Hansen845275246517041615-1633
9K 12.04.14Jacob Brøgger11062555155817091543-1538
Dragons Lair 11/5-14Peter Balleby Jensen783543144517021747-1754
Dragons Lair 11/5-14Jacob Brøgger11061087179016921533-1543
Dragons Lair 11/5-14Lasse Riis Jensen12651501016991582-1574
NWL 2014Jesper O. Christensen112961812017051600-1595
NWL 2014Kaare Paaske7891612140017091674-1670
NWL 2014Thomas Brøgger1104250557717191619-1609
NWL 2014Jakob Brun1244154053517261658-1651
NWL 2014Jakob Vengberg Sevel118389137917311595-1591
NWL 2014Rasmus Budde827700101017271852-1856
NWL Finalen 2014Jakob Brun12441856212517191649-1657
NWL Finalen 2014Jonas Mølgaard Lilholt1255262595517261583-1576
NWL Finalen 2014Jacob Brøgger1106157218317331597-1590
NWL Finalen 2014Jens Ole Kaae Jensen623410149917251789-1797
NWL Finalen 2014Oliver Rye547220367017351679-1669
NWL Finalen 2014Troels Cederholm583265083117511875-1859
Nifcon 20Andreas Bach126327042017441581-1589
Nifcon 20Søren Hvid Mortensen792225342017511579-1572
Nifcon 20Rasmus Budde827342235017411848-1857
Nifcon 20Troels Cederholm583273043017591845-1827
Nifcon 20Peter Ridder116843581817511621-1629
Nifcon 20Kaare Siesing10100265017421909-1918
Nifcon 20Thomas Engaard1234169017451589-1586
Big’Un IIPeter Balleby Jensen783131699917521756-1750
Big’Un IIJust Krogh Simonsen1283260021017601592-1584
Big’Un IIRasmus Koldby Jørgensen1020143831017661669-1662
Big’Un IIPatrick Capobianco1196256534017751631-1622
Big’Un IIAnders Nøhr5595141417701916-1921