Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 209 - Butler

Troels H. B. Eriksen
Aalborg

Rating: 1567
Kampe: 158
Vundet: 66 / Tabt: 85 / Uafgjort: 7
Vundet: 42% / Tabt: 54% / Uafgjort: 4%

Foretrukne hære:
Lizardmen, Vampire Counts, Orcs and Goblins

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
ComeQuest 2003Michael Møller Lauridsen92876107015951593-1598
ComeQuest 2003Lars Lykkebo231154175516031607-1599
ComeQuest 2003Christian Bodilsen237278465516181607-1592
ComeQuest 2003Balder Asmussen45150192616071660-1671
ComeQuest 2003Morten V. B. Lassen211470242515921586-1601
CQ2004Asger Sommer262233432016061564-1550
CQ2004Kent Max Hansen190280016021915-1920
CQ2004Per D. Thomsen488251069416151598-1584
CQ2004Paul Bridge122265206316071733-1741
CQ2004Michael Thomsen176532155115971613-1623
NWL_Viborg1Simon Pedersen376970218215861577-1588
NWLViborg2Niki Lybæk230540220915731541-1555
Comequest_05Martin Poulsen19265073215861565-1551
Comequest_05Jonas Elm70563169815801717-1723
Comequest_05Michael Hejring Jensen5962799165815911604-1593
Comequest_05Anonym 1050222315841705-1712
Comequest_05Henrik Kyster111962235315751661-1670
NWL Aalborg05Wilhelm Grøfte58701302615701864-1869
NWL Aalborg05Thomas Ringsted294264753115851584-1569
NWL Aalborg05Lars Ringsted551593132015941778-1769
NWL Aalborg05Balder Asmussen451173153315911778-1781
NWL Aalborg05Kristian Jessen504842222415791576-1588
NWL Aalborg05Leif Larsen497267210615901477-1466
Storm of Kilani 2006Jan D’Souza187430265015831769-1776
Storm of Kilani 2006Martin Herbst50302592915941517-1506
Storm of Kilani 2006Simon Pedersen376454250815821628-1641
Storm of Kilani 2006Torben Rytter7061668230715751586-1592
Storm of Kilani 2006Stian Nesvik704723241815631579-1591
Come Quest 2006Anders B. Munch7281172144315571600-1605
Come Quest 2006Jakob Wolf Andersen5931336182515521623-1628
Come Quest 2006Jacob Teglgaard Jakobsen7052478101315651581-1568
Come Quest 2006Jon Haugaard735169360515761614-1602
Come Quest 2006Morten Westfall Reinholt Petersen7292265112815881631-1619
Slaget på heden 2006Mathias S. Andersen7272984112316021600-1586
Slaget på heden 2006Henrik Mortensen74217077016121576-1566
Slaget på heden 2006Rasmus Fløe Mølbak831087174616081775-1779
Slaget på heden 2006Martin Persson278205624616231631-1616
Slaget på heden 2006Lars Krongaard Petersen91270043116361592-1578
DL mini AalborgThomas B.B. Sørensen1322997140116471623-1612
DL mini AalborgKent Max Hansen11204171016462048-2049
DL mini AalborgErik Møller46931201216371644-1653
Storm!Thomas Enggaard Jørgensen7791021152216291600-1608
Storm!Thomas Kjær Madsen598156776116351531-1526
Storm!Anders Nøhr51188154216301711-1715
Storm!Kenneth Bille5491988176316341551-1547
Storm!Balder Asmussen45839261416261765-1773
Storm!Søren Junker590239164416381618-1606
ComeQuest 11Mads Daugbjerg2691763127416461674-1666
ComeQuest 11Morten Romby802002124016541662-1653
ComeQuest 11Karoline Balleby784229031016661616-1603
ComeQuest 11Kenneth Bille5491501118816711583-1579
ComeQuest 11Søren Junker5902167119016791626-1619
Aalborg Warhammer LigaMik Harpsøe7183025211116861583-1577
Aalborg Warhammer LigaRasmus Rasmussen90847263916781827-1835
Aalborg Warhammer LigaPeter Balleby Jensen7831855288216681627-1637
Aalborg Warhammer LigaRene Johansen5001439269716571640-1650
Aalborg Warhammer LigaThomas B.B. Sørensen1322965105216671582-1572
Aalborg Warhammer LigaAndreas Miller7762503159216741589-1582
Aalborg Warhammer LigaErik Møller463051139616871687-1675
Aalborg Warhammer LigaKenneth Bille5492495126616931562-1555
Aalborg Warhammer LigaRasmus Fløe Mølbak83760333016821781-1792
Aalborg Warhammer LigaKent Max Hansen1740318516782029-2033
NWL 2007Kent Max Hansen1606360016752037-2040
NWL 2007Thomas B.B. Sørensen1321081108516721573-1576
NWL 2007Mads Trolle62330095416841600-1588
NWL 2007Kenneth Bille5491393153816771550-1557
NWL 2007Rasmus Rasmussen90531310016691852-1860
NWL 2007Erik Møller46357183716581661-1673
Giant Fanatic XFlemming Suhr244190010016681576-1566
Giant Fanatic XØystein Berg654600140016591632-1641
Giant Fanatic XSebastian Kjærsgaard624110090016621521-1518
Giant Fanatic XRolf H Svendsen5402000016751624-1612
Giant Fanatic XDamoun Nassehi69900110016721839-1842
Giant Fanatic XChristian Vestøl6500200016611749-1760
ETC Qualifier 2008Rasmus Fløe Mølbak831424182216571794-1798
ETC Qualifier 2008Asger Johansen6181548105116641645-1638
ETC Qualifier 2008Kris Nissen612935118016571603-1610
ETC Qualifier 2008Peter Balleby Jensen7831682265016481675-1683
ETC Qualifier 2008Michael Andresen101871114316571673-1664
ETC Qualifier 2008Karl-Johan Jensen1341250127016571643-1644
Storm! 08Rasmus Søe Hammer85252175316441703-1716
Storm! 08Morten Lykke Pedersen201168454316521546-1537
Storm! 08Kenneth Bille549143323216611530-1521
Storm! 08Damon Andersen82495531216691615-1607
Storm! 08Kent Max Hansen166195816672054-2055
NWL 2008Peter Balleby Jensen783986328416551698-1711
NWL 2008Kent Max Hansen1520360016522039-2042
NWL 2008Rasmus Fløe Mølbak831085147716471748-1752
NWL 2008Peter Møller8631823115216531598-1592
NWL 2008Erik Møller461552157316541676-1675
NWL 2008Rasmus Rasmussen90378320016491937-1942
NifCon 12Esben Adamsen7731382112516541558-1553
NifCon 12Thomas Kragh Sørensen1361645194716511884-1887
NifCon 12Guido Gerboth8861495178416451638-1644
NifCon 12Rune Larsen571198273016381772-1779
NifCon 12Martin Schmidt-Nielsen1262340184416451695-1688
NifCon 12Jens Ole Kaae Jensen6232699136416541611-1602
Brand(e) Tournament 09Kent Max Hansen1100302516512062-2065
Brand(e) Tournament 09Kris Nissen6121210214516441694-1701
Brand(e) Tournament 09Thomas Nielsen8082631115916521556-1549
Brand(e) Tournament 09Dennis Bendixen2391376275716441742-1749
Brand(e) Tournament 09Tobias Prentow7702006175016521737-1730
Brand(e) Tournament 09Morten Romby80127797116561555-1551
Østerskov Open 2009Rasmus Rasmussen90787229516531968-1971
Østerskov Open 2009Mick Yde Sørensen723314425516641557-1546
Østerskov Open 2009Jens Ole Kaae Jensen6231138152416571610-1617
Østerskov Open 2009Karl-Johan Jensen134721305016401602-1620
Østerskov Open 2009Gustav Esmann Callesen937267528516511544-1533
Giant Fanatic 12Dennis Friis Skram27200180016391661-1673
Giant Fanatic 12Pelle Jæger8511000100016371576-1577
Giant Fanatic 12Anders Tobias Jensen9321000100016351568-1570
Giant Fanatic 12Jonas Færring538160040016431540-1533
Giant Fanatic 12Asbjørn Willersrud971700130016351606-1614
Nifcon 13Anders Palstrøm7122051120816401511-1506
Nifcon 13Bosse Retschl7752352229216381582-1583
Nifcon 13Tobias Prentow7701086287516311779-1787
Nifcon 13Karl-Johan Jensen1341474246716251715-1721
Nifcon 13Michael Vedel681279264116232009-2011
Nifcon 13Asger Sams Granerud6225302416202001-2004
Nifcon 13Rune Larsen571286189916161774-1778
NWL 2009Rasmus Fløe Mølbak83945255916111874-1879
NWL 2009Kent Max Hansen1344277716092029-2032
NWL 2009Kenneth Bille549259293816181535-1525
Østerskov Open IILars Olsen939331533916291524-1513
Østerskov Open IIMorten Mikkelsen3771013236316211675-1684
Østerskov Open IITobias Prentow770381146316151763-1768
Østerskov Open IIThor Skipper7251457168716091549-1555
Østerskov Open IIRasmus Fløe Mølbak83925273516051892-1896
Østerskov Open IINicholai Jørgensen7151962146316101550-1545
NWL 2010Thomas Tashin Sørensen9011999157016161591-1585
NWL 2010Kent Max Hansen1288208616142021-2023
NWL 2010Morten Tonnisen591540128216071655-1662
NWL 2010Erik Møller462565167316171700-1690
NWL 2010Rasmus Rasmussen90412243216141965-1968
Østerskov Open IIIKris Nissen612293295016021690-1702
Østerskov Open IIIJakob Thomas Holm922317515416161577-1563
Østerskov Open IIITroels Cederholm583270295016101873-1879
Østerskov Open IIISøren Junker590991152616021555-1563
Østerskov Open IIIJulian Andersen1046230737916141562-1550
Østerskov Open IIIBertram Hansen84557079516081549-1555
NWL 2011Jakob Errebo449691172315981555-1565
NWL 2011Morten Tonnisen591152081016051639-1632
NWL 2011Peter Møller863498197515941582-1594
Giant Fanatic 14Thomas Henningsen970275230015811602-1614
Giant Fanatic 14Mads Kofod1096238364515931588-1576
Giant Fanatic 14Michael Bayne10971305139115931602-1602
Giant Fanatic 14Kaare Paaske789565163515851615-1624
Giant Fanatic 14Kaare Siesing1010239196515751656-1665
NWL 2012Martin Schmidt-Nielsen1261673123215831663-1656
NWL 2012Morten Tonnisen5911315111515881613-1608
NWL 2012Peter Møller863919141815821608-1615
NWL 2012Kent Max Hansen1500277515792002-2004
NWL 2012Jakob Errebo449989117815741565-1571
NWL 2012Stephan Brochdorff8401970183115791569-1564
Giant Fantatic 15Mads Ingwar799413235015681639-1650
Giant Fantatic 15Jesper Bisgaard11212239151415771591-1582
Giant Fantatic 15Miguel Brøndal Escañuela Nielsen147109884015831555-1549
Giant Fantatic 15Thorbjørn Olsen Flannov553156597115881514-1509
Giant Fantatic 15Rasmus Siesing1092286697716001549-1537
NWL 2013Jakob Errebo4491740151716051588-1583
NWL 2013Peter Møller863261248215921641-1654
NWL 2013Rasmus Fløe Mølbak83365277215861815-1822
NWL 2013Mathias Mellergaard Nielsen11761579132715911566-1560
NWL 2013Niclas Andreasen1080868139615851609-1615
NWL 2013Kristian Dam11781150263715731569-1580
BRB 14Oliver Rye5471386303815661640-1647
BRB 14Kim Hyldig40713588215581542-1549
BRB 14Søren Smidstrup138320876515721660-1646
BRB 14Lars Lau Nielsen1632034190815761693-1690
BRB 14Morten Møller Jensen11002031259615721718-1722
NWL 2014Kim Otto Nielsen161949133015671609-1615