Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 126 - Skummelkrat/ KW#3

Martin Schmidt-Nielsen
Østerbro

Rating: 1648
Kampe: 252
Vundet: 126 / Tabt: 94 / Uafgjort: 32
Vundet: 50% / Tabt: 37% / Uafgjort: 13%

Foretrukne hære:
Vampire Counts, Daemons of Chaos, Skaven

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
Battlefield Aalborg 2003Kim Johansen105245023516131548-1535
Battlefield Aalborg 2003Jesper Hansen12829170216041617-1626
Battlefield Aalborg 2003Damoun Nassehi69105268016101631-1624
Battlefield Aalborg 2003Johnny Pedersen1351040105416111617-1617
Battlefield Aalborg 2003Asger Sams Granerud6201016171645-1638
Battlefield Aalborg 2003Christian Trebbien5659543016221623-1618
Warcon XIII 2003Michael Junker194330037316351600-1587
Warcon XIII 2003Tony Schou190931177116281615-1622
Warcon XIII 2003Stefan Nielsen472278166516361681-1673
Warcon XIII 2003Stig Gundersen87316577216481636-1624
Warcon XIII 2003Johannes Schøllgen1852856107616581638-1628
Warcon XIII 2003Asger Sams Granerud61265235316511706-1713
Warcon XIII 2003Michael Jespersen128143544516581635-1628
Warcon XIII 2003Kent Max Hansen1559232816531815-1821
Cph Warlords 2003 R.1Mikkel Nyboe251166257716611600-1592
Cph Warlords 2003 R.2Anonym 5492305  
Cph Warlords 2003 R.3Joe Fridericia21160238016691569-1561
Cph Warlords 2003 R.4Jesper Pejk Arnested254128752616751580-1574
Cph Warlords 2003 R.5Michael Trillingsgaard8230016416871604-1592
Giant Fanatic 6 2003Bo Gotthardt1691408139116841584-1587
Giant Fanatic 6 2003Adam Fridal148050016771688-1695
Giant Fanatic 6 2003Kim Otto Nielsen1611832114216831560-1555
Giant Fanatic 6 2003Jesper Pejk Arnested254150090016891619-1613
Giant Fanatic 6 2003Klaus Lundberg3361607102516941612-1606
Giant Fanatic 6 2003Lars Lau Nielsen163140176617011633-1626
Bliztkrieg cup 2004Jeppe Danning157500116216911624-1633
Bliztkrieg cup 2004Michael Vedel68583160216841812-1818
Bliztkrieg cup 2004Anonym 12371119  
Bliztkrieg cup 2004Mikael Christensen731878117816911617-1611
Bliztkrieg cup 2004Daniel Hedegaard2816230016841869-1875
BunkerAllianceCupTore Hvidegaard371210541816961641-1629
BunkerAllianceCupMikkel Buch Skadhauge124141151217061774-1764
BunkerAllianceCupAdam Fridal1481285150117011734-1739
BunkerAllianceCupDamoun Nassehi69707173516921749-1757
BunkerAllianceCupJonas Elm7087771816971670-1665
Warlord 1 DelKlaus Bloch248108163317021611-1606
Warlord 1 DelTorben S. Jensen3701218113917001622-1624
Warlord 1 DelAnonym 1136017091660-1651
Warlord 2 DelKim Hansen1551293115817131640-1635
Warlord 2 DelAnders Westh41589165817121690-1691
DragonWars Odense 2004Mika Sahlertz469214461517211600-1592
DragonWars Odense 2004Jesper Hansen12147052117301753-1743
DragonWars Odense 2004Henrik Tjørnelund Brandt434202141917391616-1607
DragonWars Odense 2004Søren Lohman436184361517471629-1621
DragonWars Odense 2004Anonym 1796166217501646-1643
Warcon 14Martin Herbst50353031217591581-1573
Warcon 14Jan D’Souza187191393417641618-1613
Warcon 14Morten Hougaard863362111717691563-1557
Warcon 14Asger Sams Granerud61861159417751789-1784
Warcon 14Ask Gulbech108265100917701875-1880
Warcon 14Daniel Hedegaard2218128217631846-1852
Warcon 14Kent Max Hansen1214170117761918-1905
Warcon 14Rune Larsen57215855017831674-1667
nwlkbhv 1Anonym 1525149917841805-1805
Moonlords2004Marco Gemelli82117252217881617-1613
Moonlords2004Michael Trillingsgaard8183656517941594-1589
Moonlords2004Lasse Andersen402647190717771593-1610
Moonlords2004Frederik Hvidt428905129517691626-1634
Moonlords2004Ul Christensen282000017761587-1580
nwlkbhv2Kim Otto Nielsen161208655617821595-1589
nwlkbhv3Anonym 171743217881651-1645
Nifcon7Jacob Fredsøe4601128102917851664-1667
Nifcon7Mikkel Andersen3752315111217891614-1609
Nifcon7Jan D’Souza1871518168317831649-1656
Nifcon7Johannes Schøllgen1852017193217781629-1633
Nifcon7Michael Vedel681604215517751952-1956
Nifcon7Rune Larsen571185233317631671-1682
nwlkbhv4Henning Grubb Basballe326122274117701779-1772
nwlkbhv5Dennis Friis Skram271532110717741650-1646
nwlkbhv6Anders Westh4134079917791683-1677
BRB_betaAnonym 1826142717831640-1636
BRB_betaKim Hansen1552292155117871641-1637
BRB_betaThomas Kragh Sørensen1362468191917921683-1679
BRB_betaAdam Fridal148335047118041738-1726
BRB_betaMikkel Buch Skadhauge124987181517981879-1884
NWL_FINALE05Daniel Hedegaard253898417941885-1890
NWL_FINALE05Peter Balleby Jensen783205166817991620-1614
NWL_FINALE05Kent Max Hansen1528143717951974-1978
NWL_FINALE05Anonym 167666118001644-1638
NWL_FINALE05Jakob Nygren Østergård71385111617921786-1794
NWL_FINALE05Morten Lykke Pedersen201269833017991587-1580
2MDOpen_VKim Hyldig407116769318021595-1592
2MDOpen_VAsger Sams Granerud61197133017981843-1847
2MDOpen_VSøren F. Jepsen21679215318011570-1567
2MDOpen_VJoe Fridericia21124095418041638-1635
2MDOpen_VAnonym 48383517971761-1767
Warcon15Jakob Bjelgart812595113818051757-1749
Warcon15Lars Ringsted551317187617971702-1710
Warcon15Michael Jespersen128301185118051652-1645
Warcon15Kristian Hultgard5332785101418101620-1614
Warcon15Asger Sams Granerud61466150018121877-1875
Warcon15Rune Larsen571915204718091720-1722
Warcon15Espen K. B. Jensen2221417231817991697-1707
Warcon15Hans Kristian Roemer18892342917791601-1620
Powerfist Cup 2005Morten Romby80666137117691677-1688
Powerfist Cup 2005Kim Johansen105365233617751535-1529
Powerfist Cup 2005Peter J. Jensen5372750017811550-1543
Powerfist Cup 2005Paul Bridge122541181317731825-1834
Powerfist Cup 2005Wilhelm Grøfte581000100017751867-1865
Powerfist Cup 2005Emil Garney281128631117821705-1698
Giant Fanatic 8Brian Toftegaard314440300017581514-1539
Giant Fanatic 8Damoun Nassehi691661142817651845-1838
Giant Fanatic 8Anders Høgild1581352226017531620-1632
Giant Fanatic 8Erik Martin Valeur23050017431618-1628
GT_CPH06Stian Christensen69357663117391600-1604
GT_CPH06Björn Nilsson637150050017461645-1638
GT_CPH06Anonym 150050017521643-1637
GT_CPH06Johan Reidel666170296517571612-1607
GT_CPH06Jesper Pejk Arnested2541000100017571764-1764
GT_CPH06Rob West692422150517431609-1623
Battle Rage Ballerup 06Lars Lau Nielsen1631093127617381718-1723
Battle Rage Ballerup 06Thomas Kragh Sørensen1361405201717311726-1733
Battle Rage Ballerup 06Lars Kriegler2196400129417441695-1682
Battle Rage Ballerup 06Christian Trebbien562552120517501614-1608
Battle Rage Ballerup 06Jesper Pejk Arnested254877273617391764-1774
KoldCon 2006Søren Jensen912205022517491600-1591
KoldCon 2006Teis Black774166844617571615-1607
KoldCon 2006Michael Vedel68641110317521891-1896
KoldCon 2006Asger Sams Granerud6320185017451973-1979
KoldCon 2006Thorsten Weitling611029149517341575-1586
KoldCon 2006Kris Nissen612204040517421592-1584
KoldCon 2006Dustin Bracker906192380017491631-1624
KoldCon 2006Stand-in021271120  
KoldCon 2006Adam Fridal1481191121017491780-1779
Giant Fanatic 9Joakim Dreyer Johnsen6292292140017561684-1678
Giant Fanatic 9Rolf H Svendsen5401401168817481613-1621
Giant Fanatic 9Thomas Lauridsen369929188117351614-1626
Giant Fanatic 9Knut Stanley Jacobsen746820300817181602-1619
Giant Fanatic 9Emil Rehling619907230017011532-1549
Giant Fanatic 9Morten Juel Søndergaard5682428131917071535-1529
NifCon 9Dustin Bracker9061231120617041625-1627
NifCon 9Gregers Ebert380217568117121581-1574
NifCon 9Daniel Hedegaard2891193217081947-1951
NifCon 9Martin Schmidt-Nielsen12629829817081708-1708
NifCon 9Martin Schmidt-Nielsen12629829817081708-1708
NifCon 9Rasmus Fløe Mølbak83441283416961767-1780
NifCon 9Mads Trolle6210010016931605-1607
NifCon 9Mads Trolle62101016911607-1610
TMS 2006Anonym 101551017001795-1786
TMS 2006Anders Nielsen310217257217091625-1616
TMS 2006Anders Høgild158106541117151648-1642
TMS 2006Dennis Friis Skram27767137317081720-1726
TMS 2006Asger Johansen618215579617161618-1610
TMS 2006Martin Davidsen614160113417061661-1672
ComeQuest 11Miguel Brøndal Escañuela Nielsen1471437214016951560-1571
ComeQuest 11Jakob Bjelgart81654300016821748-1760
ComeQuest 11Jesper Jensen1841058219116681538-1552
ComeQuest 11Mads Andersen711212193316731466-1461
ComeQuest 11Thomas Kjær Madsen598214762516791500-1494
Summer of WarAnders Nielsen3102808113216891631-1622
Summer of WarMads Søe Hammer403209598816961616-1609
Summer of WarUl Christensen282144110417041645-1638
Summer of WarJan D’Souza1871398149417081887-1882
Summer of WarAdam Fridal1480200016991782-1791
NWL 2007Klaus Bloch248890282016841642-1657
BattleRage Ballerup 08Uffe Fischer Laursen8152805112416921606-1598
BattleRage Ballerup 08Sune Rasmussen8062284139316961556-1552
BattleRage Ballerup 08Jakob Bjelgart812774111217081752-1740
BattleRage Ballerup 08Kenneth Andersen4011058159316981503-1512
BattleRage Ballerup 08Henrik Nielsen8141553205816901561-1570
2MD Open 2008Kim Otto Nielsen161778243016761616-1630
2MD Open 2008Klaus Bloch2481754116516831685-1678
2MD Open 2008Frederik Hansen6651370198316731537-1547
2MD Open 2008Carsten Bülow241258953816851610-1599
IronhaloTor Pedersen1981841141116911709-1702
IronhaloSøren Smidstrup1382270137316981664-1657
IronhaloAnonym 182317317091673-1663
IronhaloJakob Thomas Holm922244778317171616-1608
IronhaloKent Max Hansen1267226617142068-2071
IronhaloJacob West917116171117181616-1612
SoW IIMarcus Kern800140060017231578-1573
SoW IINilas Møller4652000017341644-1633
SoW IIKent Max Hansen1300170017312066-2069
SoW IIStefan Nielsen472000017451719-1706
SoW IIThomas Kragh Sørensen136800120017401815-1820
Giant Fanatic XIPeter Krog Meyer11400160017301754-1763
Giant Fanatic XIJonathan Field8531000100017271594-1598
Giant Fanatic XIRune Skou1292000017341569-1562
Giant Fanatic XIMatic Anzeljc8590200017171613-1630
Giant Fanatic XIAsbjørn Olsen823190010017251623-1614
NWL 2008Mikkel Olsen2521133256017111555-1570
NWL 2008Gil Surepi3231447142417081587-1591
NWL 2008Jesper Simonsen152180490617161725-1717
NWL 2008Peter Josef Kuczynski6891612188117101704-1710
NWL 2008Henning Grubb Basballe3261045244417041852-1858
NWL 2008Thomas Laurfelt1651546100817091638-1633
NWL 2008Klaus Bloch2481274172517021644-1652
NifCon 12Rasmus Fløe Mølbak831324233916941740-1748
NifCon 12Gregers Ebert380134854516971460-1457
NifCon 12Thomas Kragh Sørensen136100300016901887-1894
NifCon 12Sebastian Schmidt8871903163416951625-1620
NifCon 12Troels H. B. Eriksen2091844234016881638-1645
NifCon 12Guido Gerboth886752300016731643-1658
NifCon 12Kent Max Hansen1100320016702064-2067
NifCon 12Michael Vedel68225290016661974-1979
Anything (Almost) Goes 09Sejer Ebersole364330076816791620-1607
Anything (Almost) Goes 09Andreas Nilsson3973830104316911617-1605
Anything (Almost) Goes 09Peter Josef Kuczynski689206263517031764-1752
Anything (Almost) Goes 09Henning Grubb Basballe326810323016961897-1904
Anything (Almost) Goes 09Anders Nøhr51239132817001816-1812
Arena Winter ChallengeAndreas Nilsson3971883106117061643-1636
Arena Winter ChallengeMathias Andreassen5211865183417061683-1683
Arena Winter ChallengeHenning Grubb Basballe3262500017261876-1856
Arena Winter ChallengeKenneth Andersen401335065017331507-1501
Summer of War 2009Anonym 257060517411605-1598
Summer of War 2009Michael Vedel68834290017351979-1985
Summer of War 2009Mathias Andreassen521555284017201700-1715
Summer of War 2009Marcus Kern800915101017161593-1597
Summer of War 2009Anders Høgild158232062017251644-1635
Summer of War 2009Jakob Pedersen3281430159117181557-1564
Giant Fanatic 12Anders Tobias Jensen932160040017241575-1569
Giant Fanatic 12Andreas Nilsson397400160017121641-1654
Giant Fanatic 12Martin Morrin965500150017001602-1614
Giant Fanatic 12Dan Knudsen1531000100016981641-1643
Giant Fanatic 12Lars Morten Lund249180020017061564-1556
NWL 2009Michael Vedel6867137517032003-2006
NWL 2009Anders Nøhr5596144916991920-1923
NWL 2009Frederik Beyer9411151161716911628-1637
2MD Open XMarcus Kern800173840216981610-1602
2MD Open XJesper Pejk Arnested2541735137117051736-1729
2MD Open XNikolaj Bagge Jensen6641924222716991680-1687
2MD Open XAnonym 484221916861643-1656
2MD Open XDennis Bendixen239210252216971702-1690
Battlerage Ballerup 2010Mathias Andreassen5211181220916911753-1760
Battlerage Ballerup 2010Anders Tobias Jensen9321207127416881596-1599
Battlerage Ballerup 2010Lasse Andersen4021341174516821689-1695
Battlerage Ballerup 2010Anders Nielsen3101770152116861602-1598
Battlerage Ballerup 2010Karl-Johan Jensen1342700105816971718-1707
Giant Fanatic 13Andy Potter1028450180016841600-1613
Giant Fanatic 13Steffen Morsing1031125112516811563-1567
Giant Fanatic 13Thomas Gade1009225202516661591-1606
Giant Fanatic 13Jacob Vedersø10222250016761580-1569
Giant Fanatic 13Joakim Dreyer Johnsen629675157516681677-1685
NWL 2010Mikkel Olsen2521035152216611654-1661
NWL 2010Sigurd Rubech9002046160516661600-1595
NWL 2010Asger Sams Granerud6930217616642022-2024
NWL 2010Peter Josef Kuczynski689875205616571786-1792
NWL 2010Troels Cederholm583683270816531926-1931
NWL 2010Hans Kristian Roemer181261160616471685-1690
NWL 2010Christian Appelon Melgaard902257067316571573-1562
Hobro januar11Jan D’Souza18773475516641946-1939
Hobro januar11Karl-Johan Jensen13494479816701715-1709
Hobro januar11Paul Bridge1221605141216771869-1862
Østerskov Open IIIKarl-Johan Jensen134998134216721718-1723
Østerskov Open IIIAnders Nøhr5883234116671881-1886
Østerskov Open IIIBertram Hansen8451420131716631528-1532
Østerskov Open IIIMick Kristiansen419159095216691583-1577
Østerskov Open IIISøren Junker5901471147616661563-1566
Østerskov Open IIIMorten Tonnisen5910916651655-1655
Battle Rage Ballerup 2011Asger Sams Granerud63059285416752060-2051
Battle Rage Ballerup 2011Troels Cederholm583288338516671863-1871
Battle Rage Ballerup 2011Christian Apetri617329763816811690-1676
Battle Rage Ballerup 2011Mick Kristiansen4191621253716711584-1594
Battle Rage Ballerup 2011Kaare Paaske789357510816841640-1626
ETC warmup 2011Søren Junker590246677016931585-1576
ETC warmup 2011Jan Heymann9881390187516851619-1628
ETC warmup 2011Eugene Kovrov1077205166516721622-1635
ETC warmup 2011Anders Tobias Jensen9321540180516641557-1565
ETC warmup 2011Troels Cederholm583197993316781894-1880
ETC warmup 2011Ben de Bosdari11502181182016821585-1581
NWL 2011Rasmus Fløe Mølbak83802113416791849-1852
NWL 2011Kent Max Hansen1130187216762037-2040
NWL 2011Thomas Tashin Sørensen90176371516731541-1545
NWL 2011Mick Kristiansen4191544157216701589-1591
NWL 2011Niclas Andreasen10801849117416761599-1594
Giant Fanatic 14Andy Potter1028958148316671606-1614
Giant Fanatic 14Mikkel Hansen1006178743916741561-1554
Giant Fanatic 14Jesper Franke10941059137016671606-1613
Giant Fanatic 14Mathias Helstrand754310155716541553-1566
Giant Fanatic 14Karl-Johan Jensen134199280316631657-1648
ETC Warmup 2012Jacques van der Puijl1161719189516541646-1655
ETC Warmup 2012Malte Witzko1153640127516461624-1632
ETC Warmup 2012Alexander Koshkin1155265088716571619-1608
ETC Warmup 2012Rasmus Søe Hammer8559584216541861-1864
ETC Warmup 2012Will Goodwin1148490104416461593-1602
ETC Warmup 2012Kasper Graulund-Jensen26784085216481704-1702
NWL 2012Jakob Errebo4491836115316531566-1561
NWL 2012Morten Tonnisen591221563416631623-1613
NWL 2012Troels H. B. Eriksen2091232167316561575-1583
NWL 2012Kent Max Hansen1551141716542000-2002
NWL 2012Peter Møller8631290135616521607-1608
NWL 2012Stephan Brochdorff840175137216601568-1561
9k juleturnering 2012Emil Naldal1177162672916671600-1593
9k juleturnering 2012Jacob Brøgger110693128216711541-1536
9k juleturnering 2012Kent Max Hansen160265016672003-2006
ETC Warmup 2013Andrey Romanov993660202316571668-1678
ETC Warmup 2013Christian Wennberg1209275262516411592-1609
ETC Warmup 2013Kaare Siesing10101610135916481736-1729
ETC Warmup 2013Tom Harris10751322147016431625-1631
ETC Warmup 2013Bart Rijk12331588180516371599-1605
ETC Warmup 2013Jack Armstrong1145572104816321694-1699
NWL 2014Lars Johnsen12011404110916381614-1608
NWL 2014Johnny Pedersen13569656016431627-1622
NWL 2014Rune Jensen1282182969216511596-1588
NWL 2014Asbjørn Andersen11981726141016551568-1563
NWL 2014Emil Naldal11771410171016481574-1582