Logbog - Danmarks ranglisten

Tilbage

Spiller ID: 124 - Telmor/ BS

Mikkel Buch Skadhauge
Kgs Lyngby

Rating: 1864
Kampe: 245
Vundet: 167 / Tabt: 62 / Uafgjort: 16
Vundet: 68% / Tabt: 25% / Uafgjort: 7%

Foretrukne hære:
Vampire Counts, Lizardmen, Warriors of Chaos

Hære spillet til turneringer:
Udfyld

Kampoversigt:

TurneringModstanderModst. IDEgne VPModst. VPNy Rating Modsr.rating før/eft.
Battlefield Aalborg 2003Peter Krog Meyer11195372816121646-1634
Battlefield Aalborg 2003Wilhelm Grøfte5844498116061621-1628
Battlefield Aalborg 2003Hans Kristian Roemer18210558616181610-1598
Battlefield Aalborg 2003Asger Sams Granerud6976126516121639-1645
Battlefield Aalborg 2003Anders Würtz1230100116021612-1622
Battlefield Aalborg 2003Balder Asmussen45179259816131648-1637
2MD III 2003Thomas Laurfelt1652001016281600-1586
2MD III 2003Jesper Friis1492001016421615-1601
2MD III 2003Michael Vedel68020116371679-1685
2MD III 2003Mads Knudsen1501912119116451637-1629
2MD III 2003Jesper Simonsen152801016541632-1624
Cph Warlords 2003 R.1Jeppe Danning157238044216661607-1595
ComeQuest 2003John Hvid15243838216791635-1622
ComeQuest 2003Lars Krongaard Petersen9186292116771609-1611
ComeQuest 2003Rasmus Munkager37172549716861600-1592
ComeQuest 2003Lars Kriegler219632174916741621-1633
ComeQuest 2003Rune Helms521557159816731618-1620
ComeQuest 2003Adam Fridal148246057416861657-1644
Cph Warlords 2003 R.2Kasper Giehm247163244416941612-1604
Cph Warlords 2003 R.3Carsten Bülow241102734817001618-1612
Cph Warlords 2003 R.4Dennis Friis Skram27172124817091591-1583
Uls TMS 2003Rasmus Vester1541497134217121625-1621
Uls TMS 2003Kent Max Hansen143483417081831-1836
Uls TMS 2003Laurits Frøssing339389829817191600-1589
Uls TMS 2003Dennis Bendixen239285039117291611-1601
Uls TMS 2003Michael Vedel681376330017171748-1760
Cph Warlords 2003 R.5Pelle Thygesen255222519817261575-1566
Næstved 2003Andreas Kraft Hansen305228517517341552-1544
Næstved 2003Jakob Mønster og Oliver Laursen114294820017441615-1605
Næstved 2003Jesper Hansen12661291017251643-1663
Næstved 2003Troels Schmidt30222352517361619-1609
Næstved 2003Martin Kaliszczuk13213245017461670-1659
Bliztkrieg cup 2004Mikkel Schou9177471017541651-1644
Bliztkrieg cup 2004Ask Gulbech108626111217471778-1785
Bliztkrieg cup 2004Anders Westh42300017591673-1661
Bliztkrieg cup 2004Dennis Friis Skram27156746217661641-1634
Bliztkrieg cup 2004Michael Vedel681147118617681829-1827
BunkerAllianceCupJesper Pejk Arnested254206789617741637-1630
BunkerAllianceCupMartin Schmidt-Nielsen126512141117641696-1706
BunkerAllianceCupSøren F. Jepsen216267237617711578-1571
BunkerAllianceCupAnders Hansen168185367017771607-1602
BunkerAllianceCupAnonym 46776817711800-1805
Warlord 1 DelDennis Friis Skram27110174817751607-1604
Warlord 1 DelPeter Krog Meyer11123780217801712-1706
Warlord 1 DelRune Larsen57229719417891612-1603
Warlord 2 DelDamoun Nassehi69545231017761787-1800
Warlord 2 DelFlemming Suhr24421306017821557-1550
2MD Open 04Mikkel Guldberg164507017861540-1536
2MD Open 04Jesper Pejk Arnested254135683817911660-1655
2MD Open 04Anders Nøhr5181650217981655-1648
2MD Open 04Damoun Nassehi691000018121807-1792
2MD Open 04Martin Kaliszczuk13210022318211679-1670
2MD Open 04Peter Krog Meyer11103319518271717-1710
Warcon 14Bjarke Svaneby2103405122418321600-1595
Warcon 14Christian Trebbien561639173018271601-1606
Warcon 14Anders Wrang4542105172918291629-1626
Warcon 14Morten Hougaard86300590318341557-1553
Warcon 14Espen K. B. Jensen222270471118391633-1627
Warcon 14Ask Gulbech1081076107818401880-1879
Warcon 14Tor Pedersen198310537218481674-1666
Warcon 14Asger Sams Granerud60117518391795-1804
NWLKøbenhavnØ1Jesper Hansen122426134618451748-1741
GF7Thomas Laurfelt165199188118491558-1555
GF7Andreas Nilsson39770010018511600-1597
GF7Daniel Hedegaard2095018421854-1863
GF7Magnus Liljedahl5552000018471579-1574
GF7Ask Gulbech108120300018341876-1889
GF7Mads N. Jørgensen34170010018381689-1685
GF7Bjorn Keulemans557214080118431629-1624
NWLKøbenhavnØBenni Ulbrink240247473818471578-1574
NWLKøbenhavnØTroels Skadhauge159265461018551690-1682
NWLKøbenhavnØ4Michael Andresen10184556018601675-1670
TMS04Martin Kaliszczuk13174031518661661-1656
TMS04Jacob Neergaard530296717018721610-1604
TMS04Hans Kristian Roemer18299259018781636-1630
TMS04Joe Fridericia212639102518831647-1641
TMS04Anonym 742267618671826-1843
TMS04Troels Skadhauge1591588128618711727-1723
NWLKøbenhavnØ5Peter Krog Meyer11101699218671735-1739
NWLKøbenhavnØ6Hans Kristian Roemer18247016518731606-1600
BRB_betaDennis Friis Skram27284457218781646-1640
BRB_betaAndreas Nilsson397465037918821546-1543
BRB_betaTorben S. Jensen370210573818861667-1663
BRB_betaAsger Sams Granerud6936123918791823-1830
BRB_betaMartin Schmidt-Nielsen126181598718841804-1798
BRBallerup05Daniel Hedegaard21422183818781887-1893
BRBallerup05Jesper Pejk Arnested2542329195418821722-1718
BRBallerup05Aske Pedersen1972885100218851592-1589
BRBallerup05Paul Bridge1221097170818751749-1758
BRBallerup05Loke Daugbjerg Andersen472208083718791649-1645
2MDOpen_VFrederik Hvidt428230010318851642-1636
2MDOpen_VAnonym 822173518761866-1875
2MDOpen_VDamoun Nassehi69216578418861844-1834
2MDOpen_VHenning Grubb Basballe32677094718791806-1812
2MDOpen_VJesper Pejk Arnested254211092418861736-1730
Giant Fanatic 8Ul Christensen28300019318911621-1615
Giant Fanatic 8Kim Otto Nielsen1612747164118941602-1599
Giant Fanatic 8Thomas Kragh Sørensen1362382187218981721-1717
Giant Fanatic 8Magnus Elmquist3432000019031668-1662
Giant Fanatic 8Marek Buszkiewicz645273823219091647-1642
Giant Fanatic 8Morgan Andersson6491009208118941664-1679
GT_CPH06Nick Kuijsten69058016518961600-1598
GT_CPH06Jan D’Souza1872000019071812-1802
GT_CPH06Bjorn Keulemans5572000019121643-1638
GT_CPH06Erik tapper6321261122919051635-1641
GT_CPH06Morgan Andersson6491000100019001716-1721
GT_CPH06Ross McCarroll6951459123119031646-1644
KoldCon 2006Niels Krebber911148130219061600-1596
KoldCon 2006Asger Sams Granerud6967168018991961-1969
KoldCon 2006Thomas Jensen3931378113619011652-1650
KoldCon 2006Kent Max Hansen11798119619132025-2013
KoldCon 2006Hans Kristian Roemer181668119619161649-1646
KoldCon 2006Adam Fridal1481334222719031763-1776
KoldCon 2006Morten Mikkelsen377280077319081634-1628
KoldCon 2006Hans Peter Jessen604284975219141667-1661
KoldCon 2006Asger Sams Granerud6991202519071997-2005
Giant Fanatic 9Karl-Johan Jensen1341333219718941677-1689
Giant Fanatic 9David Kromnow68526504818991609-1604
Giant Fanatic 9John Scott6352050101619021631-1628
Giant Fanatic 9Sverre Reikvam764277222419071618-1613
Giant Fanatic 9Jesper Pejk Arnested254398629719171790-1780
Giant Fanatic 9Thomas Kragh Sørensen136128567519221813-1808
TMS 2006Troels Cederholm583245564319261596-1592
TMS 2006Stefan Nielsen47291189419331781-1773
TMS 2006Henning Grubb Basballe3262078148619401886-1880
TMS 2006Rune Larsen57236783019461796-1789
TMS 2006Dennis Friis Skram2762346519481726-1724
TMS 2006Anonym 830148619391829-1839
Giant Fanatic XRasmus ?8132000019431600-1597
Giant Fanatic XPeter Seyfarth7150050019461682-1679
Giant Fanatic XLars Egholm160160040019491639-1636
Giant Fanatic XTroels Cederholm583400160019341743-1758
Giant Fanatic XChristian Vestøl6501000100019291744-1749
Giant Fanatic XRafal Bielinski804160040019321635-1632
BattleRage Ballerup 08Morten Brandt143380072919351544-1542
BattleRage Ballerup 08Nilas Møller465389771219391629-1625
BattleRage Ballerup 08Asger Sams Granerud6244458619522015-2001
BattleRage Ballerup 08Troels Cederholm583204045119591834-1827
BattleRage Ballerup 08Stephan Gamrath4262769127119631735-1732
Giant Fanatic XIVille Nevalainen857110090019641600-1599
Giant Fanatic XIThomas Kragh Sørensen136120080019681821-1818
Giant Fanatic XIDanilo Steblaj8602000019711604-1602
Giant Fanatic XIMarko Haatio844150050019731632-1630
Giant Fanatic XIMichael Vedel68130070019791938-1931
NWL 2008Anonym 3400019831666-1661
NWL 2008Martin Kure867320015519871618-1615
NWL 2008Nikolaj Bagge Jensen664330031319911687-1683
NWL 2008Anders Høgild158310057319951653-1649
NWL 2008Michael Andresen102607117719971664-1662
NWL 2008Miguel Brøndal Escañuela Nielsen147258553519991548-1546
NWL 2008Thomas Kragh Sørensen136925124419911873-1881
Summer of War 2009Ramus Fossing9492613019941600-1597
Summer of War 2009Thomas Kragh Sørensen136996152419851911-1920
Summer of War 2009Jesper Simonsen152293026119901701-1696
Summer of War 2009Michael Vedel688730019851992-1997
Summer of War 2009Anders Nøhr5382132119761918-1928
Summer of War 2009Peter Balleby Jensen783120410019791721-1718
Giant Fanatic 12Ben Curry850400160019621626-1643
Giant Fanatic 12Anders Tobias Jensen932120080019631569-1568
Giant Fanatic 12Carsten Luxhøj-Pedersen9552000019651590-1588
Giant Fanatic 12Rune Larsen57160040019711782-1777
Giant Fanatic 12Lewis Johnson9641000100019631620-1628
2MD Open XLars Lau Nielsen1631863128019661767-1764
2MD Open XAnonym 1548104619681635-1633
2MD Open XAnders Høgild1581040139419581658-1668
2MD Open XChristian Nielsen65638006019621639-1635
2MD Open XErik tapper63273753319631661-1659
ETC Warmup 2010Stefan Møller870264130919661532-1530
ETC Warmup 2010Andrey Romanov9931107169619531606-1618
ETC Warmup 2010Thorsten Schmidt8091077253819361610-1628
ETC Warmup 2010Morten Tonnisen591233616919401672-1667
ETC Warmup 2010Jakob Bjelgart8153815719431736-1733
ETC Warmup 2010Michael Vedel68450198119352052-2059
Summer of War 2010Anonym 247567219381590-1587
Summer of War 2010Thomas Kyrsting807704203619211588-1605
Summer of War 2010Anders Nøhr5300110319121901-1909
Summer of War 2010Thomas Hugger78882663719151714-1711
Summer of War 2010Rasmus Iversen89897887119081604-1611
Giant Fanatic 13Michael Henningsen9671125112519001564-1572
Giant Fanatic 13Rene Toft8972250019041585-1581
Giant Fanatic 13Bertram Hansen845202522519071557-1554
Giant Fanatic 13Peter Josef Kuczynski6891013123819001789-1796
Giant Fanatic 13Karl-Johan Jensen134157567519041719-1714
2MD Open XIThomas Kragh Sørensen136372024019171845-1832
2MD Open XIAnders Westh4295010019221646-1640
2MD Open XIDaniel Hedegaard2149097019281915-1909
2MD Open XIAsger Sams Granerud6875169219232064-2069
2MD Open XIChristian Nielsen656890114719151644-1653
Summer of War 2011Rene Toft897277524519181565-1561
Summer of War 2011Tobias Prentow770330253019031853-1868
Summer of War 2011Peter Bom Jensen1054136292619041606-1604
Summer of War 2011Bastian Skogstad1021206792419081636-1633
Summer of War 2011Cornelius Dyhre1049102199819001568-1575
NWL 2011Hans Kristian Roemer181691120819031690-1686
NWL 2011Anders Nøhr52500019181887-1872
NWL 2011Michael Vedel68658145419122036-2041
NWL 2011Troels Cederholm583241537919241871-1860
NWL 2011Mikael Christensen73220178519271660-1656
Giant Fanatic 14Christian Nielsen656220928019321653-1648
Giant Fanatic 14Mike Magnussen10871400156419231612-1621
Giant Fanatic 14Mads Søe Hammer40331523519191776-1780
Giant Fanatic 14Sergey Novikov994725179519031591-1606
Giant Fanatic 14Rasmus Iversen8981302103119061644-1641
Nifcon julespecial 2011Sebastian Schmidt88722216019101636-1632
Nifcon julespecial 2011Hans Peter Jessen6042700019181722-1715
Nifcon julespecial 2011Kay Schroeder880261379519211589-1586
Nifcon julespecial 2011Guido Gerboth886200227119021758-1777
Nifcon julespecial 2011Daniel Hedegaard21169187718971980-1985
Battlerage Ballerup 2012Troels Cederholm58335981118911902-1908
Battlerage Ballerup 2012Mads Søe Hammer4031027174018811736-1746
Battlerage Ballerup 2012Ulrik Skotte1114113044718831602-1600
Battlerage Ballerup 2012Peter Balleby Jensen7833001018951797-1786
Battlerage Ballerup 2012Mathias Andreassen5212410271018891813-1819
ETC Warmup 2012Andrey Romanov993178043518931677-1672
ETC Warmup 2012Ben de Bosdari115083212818951588-1586
ETC Warmup 2012Nikolaj Bagge Jensen664185541218991618-1614
ETC Warmup 2012Jan D’Souza18777247218821838-1854
ETC Warmup 2012Johannes Mohr1166559018761629-1635
ETC Warmup 2012Jack Armstrong1145188188918571641-1660
Fanatic Søndag IAndreas Isbrandt Nielsen11302400018621606-1600
Fanatic Søndag IThomas Kragh Sørensen136259685518751864-1852
Fanatic Søndag IAnders Nøhr5770146218691974-1979
2MD Open XIIIKasper Graulund-Jensen267282565718791757-1748
2MD Open XIIIMichael Vedel68879168018742006-2011
2MD Open XIIIRasmus Møller Nielsen1032252741818811673-1666
2MD Open XIIISimon Holm80573059018831638-1636
2MD Open XIIIMikael Christensen73580134318711709-1721
Bloody Sunday IIIKaare Siesing1010139358318761729-1723
Bloody Sunday IIIMike Magnussen1087863103318681623-1632
Bloody Sunday IIIMichael Mosgaard1122114228818711598-1595
Mandehammer 2013Jacob Mortensen12022525134718741590-1587
Mandehammer 2013Daniel Hedegaard2570185318682014-2020
Mandehammer 2013Mads Søe Hammer4031524218018581663-1673
Mandehammer 2013Rasmus Møller Nielsen1032776197818431674-1689
Mandehammer 2013Niels Thomasen1030122098718441493-1492
De Bøffiske Lege 2013Peter Josef Kuczynski689252564718551812-1801
De Bøffiske Lege 2013Christian Apetri6172299181818601777-1771
De Bøffiske Lege 2013Thor Madsen11161973180318631704-1701
De Bøffiske Lege 2013Mikael Christensen73231134518731781-1771
De Bøffiske Lege 2013Janus Harpsøe10562097167818751577-1575
Single MandagTroels Cederholm5830103718661889-1897
Single MandagJakob Nygren Østergård7170015518751930-1922
Single MandagMikael Christensen7397133518621769-1782
Speedhammer 2014Morten Møller Jensen1100127648418661714-1709
Speedhammer 2014Kasper Weber-Hansen1247626126118531607-1620
Speedhammer 2014Sebastian Jensen1248222547018581597-1592
2MD Open XIVGabriell Jönsson9577118418611587-1585
2MD Open XIVRasmus Siesing10922600018641487-1484
2MD Open XIVThomas Kragh Sørensen136096218541801-1810
2MD Open XIVMike Magnussen1087250386018591636-1631
2MD Open XIVTobias Prentow770921152818531913-1919
Dragonfactory 31/5-14Miguel Brøndal Escañuela Nielsen147243825518581568-1564
Dragonfactory 31/5-14Jakob Nygren Østergård71016018541926-1930
Dragonfactory 31/5-14Rasmus Fløe Mølbak8321071018471871-1877
Dragonfactory 31/5-14Kaare Siesing101086810518561891-1882
Århus Big’UnStand-in010641240  
Århus Big’UnJan D’Souza1871351018651810-1802
Århus Big’UnTobias Prentow770172986518721850-1842
Århus Big’UnRasmus Søe Hammer85809107518671912-1917
Århus Big’UnMorten Møller Jensen11002149101518731749-1743
Nifcon 20Thomas Engaard12341525113418751585-1583
Nifcon 20Rasmus Fløe Mølbak8338032018751889-1889
Nifcon 20Rune Helms52191880518801670-1666
Nifcon 20Thomas Ahlich1206139270318831655-1652
Nifcon 20Wilhelm Grøfte58680218318731922-1931
Nifcon 20Jakob Nygren Østergård7187781018751955-1953
Nifcon 20Rasmus Jensen1136080018641744-1755